
Верховна Рада затвердила Кримінально-процесуальний кодекс.
За закон у ніч з четверга на п'ятницю проголосував 271 депутат з 283 зареєстрованих у залі.
Крім того, депутати прийняли закон про внесення змін до низки законів у зв'язку з прийняттям КПК. За це рішення проголосували 272 депутати з 283 зареєстрованих у залі.
Депутати, згідно з процедурою розгляду законопроектів у другому читанні, голосували по кожній поданій поправці. До проекту КПК було подано близько 4 тис. поправок.
Парламент розглядав поправки до КПК на засіданнях у вівторок, середу і четвер. Лише під ранок п'ятниці парламентаріям вдалося прийняти кодекс.
Парламент також доручив профільному комітету і головному юридичному управлінню провести техніко-юридичного підготовку цих документів при підготовці їх для підпису.
Зазначимо, що депутати відхилили поправку, якою передбачалося виключити з Кримінального кодексу статті 364 і 365. Відповідні статті КК стосуються перевищення службових повноважень. За статтею 365 засуджена на 7 років і нині відбуває покарання у Качанівській колонії екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
Згідно з документом, відразу після подачі в міліцію заяви, заявник автоматично стає потерпілим, оминаючи всі стадії слідства та збору доказів, які є на сьогоднішній день.
Тепер в судовому процесі братимуть участь двоє суддів і троє присяжних. "Суд присяжних" буде використовуватися при розгляді справ, пов'язаних із вчиненням злочинів, покаранням за вчинення яких є довічне ув'язнення.
Також виписана процедура застосування застави. Однак депутати відмовилися вводити норму, згідно з якою як застава можуть бути внесені не тільки грошові кошти, а й інші цінності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович зацікавився тортурами
Тепер в КПК передбачений і домашній арешт. Він може бути застосований до особи, обвинуваченої у злочині, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.
Новий варіант КПК зобов'язує обладнати зали суду в режимі відеоконференцій і встановлює чіткий перелік оперативно-розшукових дій та порядок їх здійснення.
Крім того, КПК передбачає, що захисником може бути тільки адвокат, який зареєстрований в Єдиному реєстрі адвокатів.
Коментарі
29"Тому кожен громадянин, який не хоче, щоб російські чоботи топтали його землю, має усіляко сприяти поширенню української мови по всій території України й вимагати цього від влади" - вірно. Єдина мова - один з найважливіших фаторів єдності нації і державної безпеки. Треба також пиширювати українську в усьому світі, якомога більше.
Вы правы, главное оружие рашистов-фашистов - русификация населения, потом они присоединяют эти территории к России. Пример - Приднестровье, которое ушло к рашистам только благодаря русификации населения. Украинизация - единственный путь спасения Украины. Слава Україні!
Это только подтверждает тот факт,что нет единой Украины. И не хочу я говорить на украинском,это чужой для меня язык и для миллионов моих сограждан тоже. Насильно мил не будешь,оставьте нас в покое.
Так пи*д*уй в свою Рассею, ху*лі тут забула!