четвер, 08 липня 2021 19:48

"Не думає, що каже": політолог про скандал Арахамії із Китаєм

"Не думає, що каже": політолог про скандал Арахамії із Китаєм
"Арахамія не врахував контекст американо-китайських стосунків. Це відсутність досвіду", говорить Володимир Фесенко. Фото: "Українська правда"

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія, слова якого про перейняття досвіду компартії Китаю опублікувала агенція "Сіньхуа", говорить все, що думає. Не може врахувати міжнародний контекст. Так проявляється відсутність політичного досвіду, висловив думку Gazeta.ua політолог Володимир Фесенко.

"Курс на Китай не змінювали. Арахамія не дуже вдало і некоректно висловився. Можна навести не менше десятка ситуацій, коли він так робив. І потім доводилося спростовувати заяви. Більше року тому він дав невдалий коментар по реформах в Давосі, після чого йому навіть з Банкової зателефонували", - говорить Фесенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інвестбанкір оцінив наслідки звільнень у Нацбанку

"Арахамія не врахував контекст американо-китайських стосунків. Це відсутність досвіду. Він вже два роки у парламенті, але ще не став справжнім політиком. Який відчуває контекст – де, коли і що можна сказати. Арахамія що думає, те і каже. Не завжди замислюється, який наслідок матимуть слова чи оцінки. Це його типова проблема. Поспішає робити оцінки, іноді емоційні, потім доводиться виправдовуватися або спростовувати".

Лідер президентської фракції хотів зробити компліменти компартії Китаю, говорить Фесенко. "Це називають політичне підлабузництво. Можливо, йому подобається економічна політика Китаю. Хоча Арахамія багато працював у США, відомий симпатією до цієї країни. Підозрювати його в антиамериканізмі немає жодних підстав", – каже політолог.

На сайті китайської агенції новин "Сіньхуа" з'явилося повідомлення, що Давид Арахамія заявив, партія "СН" хоче перейняти досвід Комуністичної партії Китаю в управлінні економікою.

Кабінет міністрів шість днів приховував угоду з Китаєм, в якій йдеться про пільгові кредити з Китаю, залучення коштів на пільгових умовах від уряду КНР для інфраструктурних проєктів, писало видання "НВ".

У червні американське агентство Associated Press повідомило, що Китай тиснув на Україну, щоб відмовилася від підтримки заклику до пильнішого контролю за правами людини в західному китайському регіоні Синьцзян. Китай нібито погрожував затримати вакцини проти коронавірусу.

Зараз ви читаєте новину «"Не думає, що каже": політолог про скандал Арахамії із Китаєм». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути