Народні депутати, які напередодні відвідали Генпрокуратуру, мають намір вимагати і від президента Віктора Януковича виконання резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи.
Про це заявив депутат від НУНС Тарас Стецьків в ефірі 5 каналу.
Як повідомлялося, у вівторок, 31 січня, п'ятеро депутатів від БЮТ і НУНС прийшли до Генпрокуратури для зустрічі з генпрокурором Віктором Пшонкою і його першим заступником Ренатом Кузьміним .Вони прийшли вимагати виконання резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи щодо необхідності звільнення лідерів опозиції.
Відповідаючи на запитання, чому нардепі пішли до генпрокурора і до його заступника, а не одразу до президента, "нунсівець" відповів:
"Всьому свій час. Я думаю, що ми підемо і до Адміністрації президента і зокрема до самого президента".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бютівець": ГПУ — це лише гвинтик, який крутиться у системі Януковича
"У цьому випадку все дуже просто – Генеральна прокуратура є органом державної влади, звернення є до президента (у резолюції ПАРЄ). Реально мова йде про звернення до державних органів України і до вищої посадової особи", - пояснив нардеп те, що у резолюції ПАРЄ зокрема є звернення безпосередньо до президента щодо звільнення політв'язнів.
Стецьків переконаний, що якби Янукович "дійсно на справі сповідував би європейські цінності, він би викликав генерального прокурора, провів би з ним нараду і порадився, яким чином діяти у такій ситуації". І, відповідно, генеральний прокурор міг би те саме зробити зі своїми підлеглими, вважає нардеп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друзі Луценка "запросили" прокурора до американського суду
"Судячи із нашої зустрічі, я маю тверде переконання, що Генеральна прокуратура не збирається виконувати рекомендації ПАРЄ. На жаль", - підкреслив "нунсівець".
Депутат також розповів, що у депутатів під час відвідування Генпрокуратури було три цілі:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ відхрестилась від резолюції ПАРЄ: звільнити Луценка і Тимошенко може тільки суд
"Вони були одразу висловлені Генеральному прокурору. Ми хотіли поцікавитися, чи Генеральна прокуратура хоч якось збирається враховувати рекомендації ПАРЄ в частині Луценка, Іващенка, Тимошенко. Ми хотіли запитати, коли будуть названі конкретні термін, коли іноземних лікарів буде допущено до Тимошенко. І тільки третьою ціллю було офіційно проінформувати Генеральну прокуратуру, конкретно Пшонку і Кузьміна, про те що Федеральний суд США в штаті Колумбія відкрив за позовом Юрія Луценка провадження стосовно конкретно цих посадових осіб Генеральної прокуратури. І ГПУ є відповідачем у Федеральному суді США".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друзі Луценка пішли від Пшонки ні з чим
"Після зустрічі в ГПУ, ми поїхали і до суду і в суді ми також проінформували того, кого треба було проінформувати. Але нас цікавила позиція Генпрокуратури, тому що ГПУ є учасником судового процесу", - додав Стецьків.
Коментарі
6