![Нардеп Кубів вважає, що молоді нічого робити у парламенті](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/493/493948_w_300.jpg?v=0)
Народний депутат від Об'єднаної опозиції Степан Кубів вважає, що у парламенті мають працювати люди із досвідом. Про це він розповів у телефонній розмові кореспонденту Gazeta.ua.
Сьогодні нардеп Олег Ляшко через Facebook повідомив, що зареєстрував у Верховній Раді законопроекти, які забороняють пенсіонерам перебувати на держслужбі, а також обиратися народними депутатами.
"Кожна людина має право на політичний піар, - прокоментував ініціативу Ляшка Кубів. - Та якщо ж говорити про парламент у цілому й систему, то головне завдання парламенту — це законотворення. Це гілка влади, яка отримала довіру від народу з відповідними програмами, з якими кандидати йшли й їх потрібно виконувати через законотворення. Про економічну оцінку, що є пенсіонери й отримання зарплати, то тут треба міняти систему не тільки в даному напрямку, а у цілому суспільстві. Ми говоримо про відповідні аспекти до пенсійної реформи, підвищення віку, про систему змін, яка властива для реальної якості життєдіяльності людини".
Кубів вважає, що молоді нічого робити у парламенті.
"Людина, що має 22-28 років, яка ще нічого у житті не зробила й не має життєвого досвіду, то я проти, щоб така людина була законотворцем, - сказав нардеп. - Я за якісний парламент, за той, де будуть працювати фахівці по законотворенню. І навіть, якщо людина пенсійного віку, але має велику життєву практику з точки зору написання й підтримування закону, то такі речі потрібно підтримувати".
Кубів впевнений, що якісних змін Україні потрібно чекати ще 20 років.
"Перш за все у суспільстві має пройти зміна й переоцінка ментального характеру, - сказав він. - Україна кардинально почне змінюватись лише тоді, коли по мисленню зміниться два покоління. Одне ми вже прожили, а друге ось уже на підході. Якраз на підході другого покоління будуть мінятись позиції і підходи. Люди, що обтяжені комуністичною системою й адміністративним методом керування, запропонувати щось надзвичайне ринкове не можуть. Але не можна так сказати про всіх".
Політик запевняє, що у парламент мають приходити ті люди, що уже мали справу з керуванням селами, містами та областями.
"Парламентаризму треба вчитися, - сказав він. - Це мають бути люди, що були в органах місцевих рад, селищних, обласних. Люди, що вміють і розуміють ті процеси, що проходять у суспільстві. Це сфери економічного розвитку, наукового, це і медична та пенсійні реформи. Тобто тут треба мати досвід, знання і навчання. Думаю, що кожен парламентар повинен вчитися. Я- людина, що має досвід управління у сфері фінансів, бізнесу, економіки. Був депутатом обласної ради й працював у бюджетній комісії. Саме цей досвід мені необхідний, але не є достатнім. Я постійно вчусь".
Коментарі
15