Міністри закордонних справ європейських країн розуміють, що вступ України до Митного союзу буде стратегічною поразкою Європи.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Волошин в ефірі 5 каналу, повідомляє "Українська правда".
"Відповідь буде у формі статті. Ми сподіваємося, що "International Herald Tribune" погодиться опублікувати найближчими днями текст, який уже узгоджено, підготовлено", - розповів він.
"Ключовий меседж такий: ми розуміємо, що реально редлайн, або скажімо м'якше, ключова характеристика, за якою буде оцінюватися стан демократії в Україні це парламентські вибори. І чинна влада зацікавлена ??у тому, щоб ці вибори були під дуже щільним моніторингом міжнародних спостерігачів", - зазначив представник МЗС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз: Угоди про асоціацію не буде, допоки Тимошенко у в'язниці
При цьому він додав, що найближчим часом буде направлено офіційні запрошення на адресу ОБСЄ та інших міжнародних структур, з проханням направити спостерігачів.
Волошин також заявив, що європейські дипломати не випадково опублікували цей лист в день оголошення результатів виборів президента Володимира Путіна в Росії.
"Політичний порядок денний цієї людини, зокрема, скажімо так м'яко, у залученні України до Митного союзу. І фактично залучення до альтернативного європейській інтеграції шляху розвитку", - вважає дипломат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представники ОБСЄ дуже розчаровані тим, що їх не пустили до Тимошенко
"Те, що з'являється ця стаття, свідчить про те, що наші друзі - міністри закордонних справ країн, які дійсно розуміють, що вступ України до Митного союзу, що інший геополітичний вибір України, це буде стратегічна поразка Європи у першу чергу", - додав він.
"Там є чіткий меседж, до речі, якого раніше не було, прямо сказано публічно, там сказано "ми хочемо закріпити Україну в Європі", - підсумував Волошин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безсмертний: ЄС може ввести до України такіж санкції, як щодо Білорусі
Нагадаємо, відкритий лист Україні в неділю опублікували міністри закордонних справ Швеції Карл Більдт, Великобританії - Вільям Гейг, Чехії - Карел Шварценберг, Польщі - Радек Сікорський і Німеччини - Гідо Вестервелле. Вони закликають Україну, зокрема, гарантувати право опозиції у повному обсязі взяти участь у жовтневих виборах до Верховної Ради, які називають лакмусовим папірцем для демократії в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Європі не бачать передумов, що Янукович помилує Тимошенко
Європейські дипломати вважають, що саме Україна зараз загальмувала процес схвалення Угоди про асоціацію з ЄС.
Коментарі
35