Ексклюзиви
Понеділок, 04 червня 2007 12:18

Мороз пожалівся послу США на Тимошенко і Ющенка і заступився за Цушка

Голова Верховної Ради Олександр Мороз характеризує політичну ситуацію в країні як "період реалізації авантюри, в основі якої – воля однієї жінки, а президент, на жаль, виконавець цієї волі".

Про це він сказав під час зустрічі з колишнім послом США в Україні Вільямом Міллером, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Президента використовують, щоб повернути собі попередні повноваження, використовують для реваншу. Це перша обставина", - зазначив спікер.

Також, за його словами, президент "намагається змінити структуру парламенту і влади взагалі". При цьому Мороз зауважив, що склад коаліції можна було б змінити, не вдаючись до дострокових виборів.

Спікер наголосив, що друга обставина полягає в тому, що глава держави "хоче змінити Конституцію, щоб повернути попередню систему управління, добитися шляхом винесення на референдум нового тексту Основного закону".

На переконання Мороза, "зараз відбувається підготовка до фальсифікації дострокових виборів шляхом знищення судової системи, зокрема, всупереч законодавству призначаються судді судів загальної юрисдикції".

Президент, зазначив спікер, "всупереч Конституції для досягнення своєї мети втручається у діяльність правоохоронних органів, використовуючи збройні формування для вирішення політичних питань".

Мороз наголосив, що глава держави видав низку указів, "які суперечать Основному закону", серед яких, окрім двох указів про дострокове припинення діяльності парламенту, указ про перепідпорядкування внутрішніх військ главі держави.

Він також звернув увагу на "незаконність дій" керівництва управління державної охорони, повідомивши, що здійснюється тиск на суддів Конституційного Суду.

Говорячи про ситуацію, що склалася навколо Генпрокуратури, Мороз наголосив, що міністр внутрішніх справ діяв в рамках чинного законодавства.

"Ми намагаємося повернути ситуацію у конституційне русло, інакше для держави немає перспективи", - сказав Мороз.

Зокрема, голова Верховної Ради повідомив, що парламент виконав політичні домовленості, зафіксовані у спільній заяві президента, прем"єра та спікера, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Мороз пожалівся послу США на Тимошенко і Ющенка і заступився за Цушка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8723
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути