Один з найбільших заповідників Криму - Ялтинський гірничо-лісовий - може втратити 330 гектарів своїх земель. Цю ділянку керівництво Ялти має намір включити в міську територію, сообшает Сегодня.
Днями місцеві депутати затвердили схему Генерального плану літньої столиці, згідно з якою її територія збільшиться з 1770 до 2200 гектарів. У зв'язку з цим Головному управлінню містобудування та архітектури доручили розробити проект землеустрою щодо встановлення нових кордонів.
Головний архітектор Ялти Володимир Івженко розповідає, що технічну роботу над проектом планують завершити вже цього року:
"Потім документи повинні затвердити міська рада та центральні органи влади Криму. На завершення за них буде голосувати Верховна Рада України, і є велика ймовірність, що парламент нас підтримає ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завдання Могильова - знищити місцеву еліту у Криму
За словами директора ТОВ "Кримський інститут екології та проектування" Івана Шевчука, який займався розробкою документації, нічого страшного в тому, що в заповідника заберуть землю, немає.
"На сьогоднішній день у нього не існує кордонів, як і в самого населеного пункту. Ніхто не забороняє включати заповідну територію до складу міста. Ми зробили необхідні розрахунки, які потрібні для розвитку Ялти до 2030 року. Населений пункт повинен мати 50% озеленення своїй території, якщо цього немає, то місто не можна вважати таким. У нас же менше 20% ".
У науковій установі запевняють: заповідник увійде до складу міста з наявним статусом, відвідування людей в ньому буде обмежена, а будь-яке будівництво на території не планується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Околиці Херсонеса забудовують котеджами
Мешканці Ялти в благих намірах влади не впевнені. "Ви не знаєте про подальшу долю заповідника? Роздадуть землю депутатам, ті продадуть її за мільйонні бариші. Власники забудують ділянки особняками. Коли хоч що-небудь у нас робилося на благо? " - вважає мешканка Ялти Тамара Гавриліаді.
Кримські екологи теж не довіряють чиновникам:
"У нас є сумніви, знаючи технології і апетити людей, зацікавлених в отриманні землі. Якщо вони змінять статус з заповідника на національний парк або територію паркового мистецтва, то почнеться активне будівництво. Потрібно продумати механізми громадського контролю", - повідомив голова асоціації "Екологія і світ" Віктор Тарасенко.
Коментарі
2