четвер, 08 квітня 2021 15:27

Медведчук позбувся заводу в Росії

Медведчук позбувся заводу в Росії
Завод постачав нафтопродукти в окуповані райони Донецької і Луганської областей, нагадують журналісти. Фотоколаж: "Схеми"

Родина народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука позбулася 6 підприємств у Росії, задіяних у нафтопереробці та нафтопродажу. Про це повідомляють журналісти програми "Схеми".

Серед підприємств – "Новошахтинський завод нафтопродуктів", який потрапив під українські санкції.

За даними реєстру юридичних осіб Росії, 5 квітня 2021 року російська компанія "Юг Энерго", яку, згідно з декларацією Медведчука, контролює його дружина Оксана Марченко, змінила власників.

Частку в 93% тепер контролює російське "Петон инвест технолоджи". Це дочірня компанія Науково-дослідного проєктного інституту нафти та газу "Петон", який є крупним підрядником Газпрому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медведчук за рік збагатів удвічі

Власниками "Петону" є двоє громадян Росії. Частку у 80% контролює Ігор Мнушкін з Уфи, який заснував компанію 1990-го. Частка у 20% 2017 року відійшла Андрію Гранкіну. Той очолював головне управління Росгвардії в Москві, а ще раніше був помічником колишнього міністра внутрішніх справ Росії Володимира Колокольцева.

Оскільки "Юг Энерго" є материнською компанією нафтопереробного бізнесу умовної групи НЗНП, родина Медведчука втратила контроль ще над 5 підприємствами.

Ідеться про ТД "НЗНП" - компанія займається продажем нафтопродуктів, "Югтранс-НЗНП" - компанія-перевізник, "НЗНП Инжиниринг" - будівельна і проєктувальна компанія, "Роузвуд Шиппинг" - компанія-перевізник, яка володіє 8 нафтовими танкерами - та АО "Новошахтинский завод нефтепродуктов". Останній, за даними Ради нацбезпеки і оборони України, постачав нафтопродукти в окуповані райони Донецької та Луганської областей.

При цьому родини нардепа Медведчука і його соратника, нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, продовжують володіти компанією "НЗНП Трейд", якій дали видобувати нафту на Гавриківському родовищі в Ханти-Мансійському окрузі. Засновниками так само залишається цивільна дружина Козака Наталія Лавренюк - 25%, АО "Ренессанс" Оксани Марченко - 61% - і АО "Финконсалтпро" - 14%.

2 лютого президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, яким заблокував діяльність 3 телеканалів: "112", NewsOne та ZIK. Санкції застосовуються до Тараса Козака і юридичних осіб.

Докази антиукраїнської діяльності NewsOne, ZIK і "112" збирали 8 місяців, розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

За повідомленням ЗМІ, підставою для впровадження санкцій проти Козака стало розслідування, проведене спецслужбами України, під час якого встановлено, що схеми з постачання вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.

19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука й Оксани Марченко. Обмеження застосували в рамках кримінального провадження щодо фінансування тероризму. Його розслідує СБУ.

Зараз ви читаєте новину «Медведчук позбувся заводу в Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути