- 66 депутатів Львівської обласної ради сьогодні під час таємного голосування висловили свою недовіру керівнику адміністрації області Василю Горбалю. 10 депутатів проголосувало проти.
-
- Як зазначив журналісту Gazeta.ua депутат від фракції БЮТ Іван Стецькович, "не проголосувати за відставку було би рівноцінно наплювати на закон".
-
- "140 днів Василь Горбаль при владі, і 120 з них він грубо плює на Конституцію України. Адже закон говорить, що бути народним депутатом і при цьому обіймати ще якусь державну посаду - заборонено, - відмітив Іван Іванович. - При цьому нам стало відомо, що вчора в Верховній Раді картка Горбаля голосувала. Яким чином, якщо сам чиновник був на своїй ще одній посаді в Львові?"
-
- Голосували депутати за висловлення недовіри керівнику обласної державної адміністрації в порядку таємного голосування. Голова спеціально створеної комісії по алфавіту називав прізвище депутатів. Ті брали бюлетень та робили свій вибір. Далі вкидали листок з голосом у прозору урну. Через півгодини стали відомі результати голосування. Із 87 депутатів, які взяли участь в голосуванні - 66 проголосували за відставку Горбаля. 10 - проти. 8 - утрималося. Були чисті і зіпсовані бюлетені.
-
- Після оголошення результатів Василь Горбаль прокоментував нам рішення облради.
- "Жодним чином те, що сьогодні сталося в залі обласної ради, не вплине на мою та роботу адміністрації. Воно напевне тільки проконсолідує дії обласної державної адміністрації по наведенню порядку у львівській області в економічному плані і в плані боротьби з корупцією. В голови обласної ради є можливість завтра в четвер особисто вручити рішення депутатів президенту. Ми з ним будем присутні на раді регіонів, яка присвячується питанням формуванням бюджетної політики. Сьогоднішнє рішення жодним чином не може означати відставку мене як очільника області. Жодних змін в роботі адміністрації це рішення не внесло і не внесе. Єдиним що - зіпсовано сьогодні півробочого дня", - сказав Горбаль.
- Львівська обласна рада налічує 120 депутатів.
- Згідно із законом про "Місцеві державні адміністрації", однією з умов припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій є висловлення недовіри більшістю (дві третини - 90) голосів від складу відповідної ради. У разі висловлення недовіри простою більшістю голосів від складу відповідної ради, президент може лише розглянути можливість відставки голови ОДА.
×
Коментарі
8