неділя, 01 квітня 2012 14:28

Конституцію змінюватимуть в два етапи — Ставнійчук

Конституцію змінюватимуть в два етапи — Ставнійчук
"Повернення до Конституції 1996 року не дасть відповіді на основні проблеми української демократії", посилається на юристів Ставнійчук Фото: inukr.net

Виходячи з рекомендацій Венеціанської комісії та інших органів Ради Європи, майбутній конституційний процес в Україні може бути організований у два етапи.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише радник президента, керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації адміністрації президента Марина Ставнійчук.

За її словами, більшість юристів прийшли до висновку, що повернення до Конституції 1996 року не дасть відповіді на основні проблеми української демократії, оскільки була тільки реанімована (з певними змінами) модель влади, що існувала протягом 1996-2006 рр.

Як зазначила Ставнійчук, існуюча ситуація потребує зваженого аналізу застосування чинної Конституції та попередніх змін, проведення змістовного обговорення можливих варіантів її модернізації.

"Хоча вже сьогодні, виходячи з рекомендацій Венеціанської комісії та інших органів Ради Європи, очевидно, що майбутній конституційний процес може бути організований у два етапи", - сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович готовий змінити Конституцію, щоб вступити в Євразійський союз

Перший етап пов'язаний з напрацюванням конституційних ініціатив якісного поліпшення реформи правосуддя та реформи правоохоронної сфери, проведення реформи місцевого самоврядування.

Другий етап, на думку Ставнійчук, може бути орієнтований на комплексне оновлення Конституції, утвердження якісно нової демократичної моделі політичної системи європейського зразка, дотримання стандартів, прав і свобод людини, народовладдя, гарантій їхньої реалізації, ефективного державного управління.

Зараз ви читаєте новину «Конституцію змінюватимуть в два етапи — Ставнійчук». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути