Ніякої об'єктивної необхідності змінювати чинне мовне законодавство немає.
Про це у коментарі Gazeta.ua заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
"Мені здається, розмови про мовний референдум - це певний передвиборний хід, який може мати досить негативні наслідки і порушити певну гармонію у мовному питанні. Можливо, ця гармонія когось не влаштовує, але вона на сьогоднішній день існує", - вважає експерт.
На його думку, депутати зараз мають знайти компроміс, бо "з точки зору елементарної логіки, компроміси між політиками потрібно шукати завжди".
"Але проблема має бути врегульована лише за столом переговорів. Коли відкидаються особисті, кланові, партійні інтереси, а головне значення має лише думка про Україну. В нинішній ситуації я бачу лише партійні, передвиборні і особисті інтереси окремих народних депутатів. Ніякого бажання шукати компроміси не видно", - наголосив Лікарчук.
Він також уточнив, що рішення, яке мають прийняти депутати щодо мовного питання, має бути вигідне не регіоналам, а влаштовувати усю Україну.
"Нехай люди вживають на побутовому рівні російську, болгарську, польську, угорську мови, це право кожної людини. Державна мова має бути одна. І не треба творити того, що у нас у половині областей буде дві мови, а у половині областей одна", - упевнений голова центру.
Нагадаємо, у Партії регіонів пропонують провести референдум про надання російській мові офіційного статусу.
Коментарі
27