Вчора посол Євросоюзу Ян Томбінскій заявив, що саміт Україна-ЄС відбудеться лише у разі вирішення проблеми політично мотивованого правосуддя щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко та членів її уряду.
Проте до вечора в Брюсселі спростували інформацію про такій умові проведення саміту, пише "Комерсант-Україна".
Згідно оновленої позиції Єврокомісії, керівництво ЄС готове зустрітися з президентом Віктором Януковичем на початку 2013 року, "після виборів і переформатування уряду". Як відомо, українська Конституція не передбачає зміни Кабінету міністрів після виборів. Але, як стверджують джерела, Київ запевнив Брюссель, що ротація неодмінно відбудеться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хорошковський: Президент більше року не був у ЄС через вибіркове правосуддя
З коментарями щодо умов проведення чергового саміту Україна-ЄС посол Євросоюзу в Україні Томбінскій виступив у вівторок на своїй першій прес-конференції на цій посаді.
"Є набір складових, об'єднання яких дозволить провести саміт. Перше - те, як пройдуть вибори, друге - як Україна буде вести себе в рішенні (проблеми. - Gazeta.ua) політично мотивованих кримінальних справ проти колишніх членів уряду, і третє - необхідне продовження реформи судової системи ", - заявив пан Томбінскій.
Оприлюднені послом умови унеможливлюють проведення саміту до звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, яких ЄС офіційно визнає потерпілими від застосування українською владою виборчого правосуддя. Томбінскій уточнив, що Євросоюз готовий піти на компроміс, "якщо будуть дуже позитивні сигнали з України".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол ЄС проти введення санкцій щодо України
Тим часом Брюссель вчора спростував вимогу, оголошену послом. В ЄС планують провести саміт без прив'язки до вирішення проблеми з ув'язненням колишніх членів уряду. "Ми чекаємо проведення виборів 28 жовтня і формування нового уряду, щоб почати підготовку до чергового саміту Україна-ЄС. Внаслідок, швидше за все, саміт відбудеться на початку 2013 року ... Це - єдина офіційна позиція Європейської ради (ради глав держав-членів ЄС. - Gazeta.ua) і Єврокомісії ", - заявив офіційний представник Єврокомісії (ЄК) Петер Стано. "Цю позицію поділяє також Європейська служба зовнішніх дій", - доповнила його Майя Кочьянчіч, спікер високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.
Вчора глава департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив: "Бажання наших європейських партнерів проводити саміт після того, як будуть повністю сформовані Верховна рада, парламентська більшість і новий склад уряду, є логічним".
Коментарі
18