Ексклюзиви
середа, 30 січня 2013 10:26

Цей рік став найгіршим для України у сфері свободи слова - "Репортери без кордонів"

Порівняно з минулим роком, Україна опустилась в рейтингу Всесвітнього Індексу Свободи Слова на 10 позицій, і зараз за рівнем свободи слова знаходиться на 126 місці між Алжиром та Гондурасом.

Про це йдеться у щорічному звіті міжнародної організації "Репортерів без кордонів", передає Українська правда.

"Цей рік став найгіршим роком для України у сфері свободи слова починаючи з часів Помаранчевої революції – різко зросла кількість фізичних нападів, та з'явились факти, які свідчать про політичну цензуру", - заявив керівник Європейського Бюро організації Йохан Бір.

 

За словами представника Репортерів без кордонів в Україні Оксани Романюк, у 2012 було зафіксовано рекордну кількість порушень прав журналістів за останні 10 років.

Зокрема, кількість випадків фізичної агресії у 2012 зросла майже у три рази порівняно з попереднім роком, в українських ЗМІ зафіксовано факти політичної цензури, та зросла кількість замовчуваних тем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція намагається перехопити ідею євроінтеграції у влади - політолог

Що стосується позиції в рейтингу країн-сусідів України, Білорусь піднялась на 11 позицій і посіла 157 місце, після минулорічного падіння, пов'язаного з масовими арештами журналістів та переслідуваннями під час президентських виборів.

Росія опустилась ще на 6 позицій (148 місце) після приходу до влади Владіміра Путіна, який поновив репресії у відповідь на хвилю опозиційних виступів. Молдова посіла у рейтингу 55 місце (порівняно з 53 у 2012), Польща – 22 (порівняно з 24м у 2012).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Установчі збори Громадської ради при КМДА є нелегітимними - УДАР

Цьогорічний Індекс Свободи Слова очолили ті ж три європейські країни, які його очолювали минулого року – Фінляндія, Нідерланди, та Норвегія.

Останні три позиції в рейтингу теж лишились незмінними – їх традиційно посіли Туркменістан, Північна Корея, та Еритрея.

"Індекс Свободи Слова не бере до уваги політичну систему країн, але очевидно, що демократії краще захищають свободу виробляти та розповсюджувати достовірні новини і інформацію, ніж країни, де права людини порушуються", заявив Крістоф Делуар, генеральний секретар Репортерів без кордонів.

Зараз ви читаєте новину «Цей рік став найгіршим для України у сфері свободи слова - "Репортери без кордонів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

26

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути