Євросоюз може вдатися до легальних заходів і за допомогою Світової організації торгівлі примусити своїх торгових партнерів почати наступ на піратську індустрію. Про це заявив прес-секретар Європейської комісії із питань торгівлі Пітер Пауер, пише американська ділова газета The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що це попередження прозвучало одночасно з публікацією списку країн із найактивнішим оборотом піратської продукції, куди ввійшли Китай, Росія, Україна, Туреччина та Чилі.
До викорінення торгівлі підробленими товарами, що використовують європейські бренди, а це загрожує прибутку найбільших європейських компаній, може "в певний момент підключитися СОТ ", наголосив Пауер.
Він також додав, що окремі європейські країни також вимагають дій із боку СОТ.
Голова Європейської комісії із питань торгівлі Пітер Мандельсон виніс попередження Росії, Україні, Чилі й Туреччині.
- Ці країни повинні серйозно збільшити зусилля й визнати значні упущення у цій галузі, – йдеться у його заяві.
Крім того, Європа звернула увагу через виробництво цієї продукції на Таїланд, Малайзію, Індонезію, Філіппіни, В`єтнам і Південну Корею. Євросоюз також посилить заходи щодо Бразилії, Аргентини й Парагваю в ході наступу на піратство.
Європейський Союз має намір використовувати торгові переговори для забезпечення виконання даними країнами своїх зобов`язань.
Китай несе відповідальність за дві третини підроблених товарів, що потрапляють на територію ЄС – від дамських сумочок і ліків із назвами відомих брендів, до електроприладів і мотоциклів.
Як повідомляється у заяві, саме Китай є "основною ціллю" європейської кампанії по боротьбі з підробками, й керівництво країни закликають вжити заходів для боротьби з вказаною проблемою, повідомляє УНІАН.
Коментарі