вівторок, 02 січня 2018 02:41

Дві європейські країни помінялися територіями і замінили Конституцію

Дві європейські країни помінялися територіями і замінили Конституцію
Країни замінили територію. Фото: Телеграф

З 1 січня 2018 року почала діяти міждержавна угода, яка змінила лінію кордону між Бельгією та Нідерландами.

Це обмін став унікальним випадком у повоєнній Європі, коли дві держави мирно домовилися про зміну кордону, при чому Нідерланди отримали від Бельгії більшу територію, ніж віддали їй. Бельгія отримала півострів площею в 3 гектари, а Нідерланди – 16 гектарів, повідомляє DW.

Підставою для коригування кордонів була зміна русла річки Маас між містом Эйсден в Нідерландах і бельгійським муніципалітетом Везе. Внаслідок інженерних робіт на річці у 1960-80-х роках колишній бельгійський острів став півостровом, який має сполучення із Нідерландами, натомість нідерландський острів фізично приєднався до Бельгії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експорт українських товарів збільшився на $6,7 млрд

Оскільки обидві держави є членами ЄС та Шенгену, це не створювало проблем для пересічних мешканців, але дуже ускладнювало дії правоохоронців. Ключові проблеми були пов'язані з колишнім бельгійським островом, що має більшу площу. В разі повідомлення про злочин Нідерландські правоохоронці не могли туди заходити. Натомість, бельгійські поліцейські могли потрапити туди тільки човном, оскільки вони не мають права їхати на виклик транзитом через територію Нідерландів.

Півострів став місцем, де відбувалися злочини, пов'язані за наркотрафіком. Там знайшли обезголовлене тіло, і поліція через ці проблеми тривалий час не могла почати розслідування цього злочину. Саме після цього держави вирішили домовитися про обмін територією.

Зараз ви читаєте новину «Дві європейські країни помінялися територіями і замінили Конституцію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути