25 січня депутати Львівської обласної ради на позачерговій сесії утворили виконавчий комітет Львівської обласної ради. Це рішення підтримали 70 обранців. Виконуватиме повноваження ЛОДА відтепер виконком ЛОР. Обов'язки голови виконкому ЛОР тимчасово покладено на голову облради Петра Колодія, на місцях залишилися і його заступники.
Львівська міська рада провела спільне пленарне засідання із обласною радою та ухвалили рішення про врегулювання політичної ситуації в Україні.
"Ми, депутати, голови, присягали на вірність нашим громадам. В цей час, як ніколи, потрібна персональна відповідальність кожного з нас. Були спроби різних провокацій, однак ні в якому разі ми не повинні на них піддаватись. Ми – в області, в місті – маємо легітимно обрану громадою владу. Ця влада несе на собі всю повноту відповідальності, яка є на сьогоднішній день. Тому депутати всіх рівнів повинні бути першими. Якщо виникають ті чи інші ситуації, вони повинні від імені громади вміти тверезо, мудро висловити свою позицію, щоби Львів і Львівщина показали приклад самоорганізації і самодисципліни", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Першою ухвалою Львівської обласної ради стало визнання Народної ради України органом, уповноваженим представляти інтереси народу. В ухвалі йдеться і про звернення до Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ та міжнародного співтовариства з проханням допомогти українському народові зберегти демократичний устрій і не допустити остаточного становлення в Україні диктатури та узурпації влади.
Депутати звернулися до Головного управління МВС України у Львівській області із закликом негайного відкликання особового складу спеціального підрозділу міліції "Беркут" з Києва. Ухвалою встановлено, що на території міста Львова не можуть проводитись заходи за участю особового складу Збройних сил України, МВС України, інших правоохоронних органів з використанням спеціальних засобів, збої та військової техніки, спрямованих на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань. За цю ухвалу проголосували 69 депутатів Львівської міської ради.
Прийнято рішення про розроблення обласної програми "Діагностика, лікування та реабілітація постраждалих внаслідок (під час) Революції Гідності на 2014-2015 роки". Фінансування цієї програми на 2014 рік візьмуть із обласного бюджету Львівщини в обсязі, не меншому ніж 0,1% від усіх доходів загального фонду.
Нагадаємо, 23 січня опівдні кілька тисяч людей захопили приміщення Львівської ОДА та змусили губернатора Олега Сала привселюдно написати заяву на звільнення. Від якої той за кілька годин відмовився. Усього одна ніч знадобилася львівським активістам, аби обнести будівлю львівської обласної державної адміністрації колючим дротом, обкласти мішками із піском заввишки два метри та встановити дерев'яні загострені палиці. На двох входах поставили охорону.
Коментарі