понеділок, 10 жовтня 2011 14:39

Данські правозахисники розкритикували судовий процес над Тимошенко

Данські правозахисники розкритикували судовий процес над Тимошенко

Данський Гельсінський комітет з прав людини провів юридичний моніторинг в Україні.

Звіт базується на результатах слідства і судових проваджень, відкритих проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, екс-голови МВС Юрія Луценка, колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка і колишнього першого заступника міністра юстиції Євгенія Корнійчука, повідомляє ZN.UA.

При цьому правозахисники наголошують, що їхні висновки не залежать від вироку Тимошенко, який планується оголосити у вівторок, 11 жовтня, а вказують на проблеми в українській системі правосуддя.

Експерти комітету заявляють, зокрема, що головуючий у справі проти Тимошенко суддя Родіон Кірєєв дуже молодий, працював в якості судді протягом двох років і ще не отримав постійного призначення. На думку експертів, малоймовірно, що суддю було обрано для справи випадково і він є незалежною і незаангажованою особою.

Крім того, правозахисники зазначають, що лише 0,2% обвинувачених прокуратурою фактично виправдані в українських судах. У реальному житті, на їхню думку, це означає відсутність презумпції невинуватості і те, що судова система не функціонує як неупереджений і незалежний контролер виконавчої влади.

У документі також говориться про те, що обвинувальний висновок стосується порушення Тимошенко статті 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу, багато формулювань якої можуть бути інтерпретовані під кожен конкретний випадок, оскільки беруть початок ще за часів Радянського Союзу, коли поняття "влада" і "службові повноваження" відрізнялися від сьогоднішніх.

На думку правозахисників, несправедливими є і умови праці адвокатів Тимошенко відповідно до вимог Європейської конвенції з прав людини.

Зараз ви читаєте новину «Данські правозахисники розкритикували судовий процес над Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути