Російський президент Володимир Путін хоче влаштувати у світі масовий голод.
Тому його потрібно зупинити якнайшвидше, сказав секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Чому я зараз кажу про турбулентні процеси? Річ у тому, що світ не хоче визнати дуже просту річ, що коли у нас відбувається війна зараз, коли Російська Федерація напала на нашу країну підступно, і процеси, які відбуваються, будуть відображатися найближчим часом на всьому світовому співтоваристві. Що робить Путін? Він має велике бажання, щоб найближчі рік, два, три з'явилося таке явище, як голод. І те, що ми вже не зможемо постачати стільки продуктів, скільки ми постачали до цього як країна, яка годувала величезну кількість населення у світі, Путін буде цим користуватися. І майте на увазі, рік, два, три – ці так звані голодні мігранти мають десь з'явитися", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лавров розродився новими фейками про G20, ЄС і українське зерно
Апарат РНБО презентував президенту та Кабміну розрахунки. Згідно з ними, коли світ у 2040-2050 роках вийде на населення приблизно у 10 млрд, додатково знадобиться 265 млн т протеїнів.
"Де їх брати – світ не знає. І чим більше буде територій, на яких будуть відбуватися такі речі, які сьогодні відбуваються на території нашої країни, це будуть ще більші виклики", – наголосив Данілов.
Російська сторона підкреслила, що продовження пакетної угоди по зерну можливе лише за умови врахування інтересів російських виробників сільськогосподарської продукції та добрив з точки зору безперешкодного доступу на світові ринки.
Угода, укладена за посередництва ООН і Туреччини, має бути продовжена цього місяця.
Україна заявила, що домагатиметься продовження угоди на більш тривалий термін – до року – для кращого перспективного планування, а також хотіла б, щоб до неї був включений порт Миколаїв. Росія, однак, дала зрозуміти, що вона незадоволена деякими аспектами угоди.
Чорноморська зернова ініціатива, укладена за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року, дозволила експортувати зерно з трьох українських портів. Угода була продовжена в листопаді і її дія закінчується 18 березня, якщо не буде досягнуто домовленості про продовження.
Коментарі