понеділок, 07 травня 2018 12:40

"Центр прийняття рішень - не в парламенті. Це найбільша проблема України" - Ситник

"Центр прийняття рішень - не в парламенті. Це найбільша проблема України" - Ситник
"Якщо не змінимо правила гри, то немає ніякого значення, хто буде наступним президентом", - каже директор НАБУ Артем Ситник. Фото: УНІАН

Всупереч тому, що Україна парламентсько-президентська республіка, центр прийняття рішень знаходиться "зовсім у інших кабінетах".

Про це сказав директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв'ю "РБК-Україна"

"У нас за Конституцією парламентсько-президентська республіка. Але, на жаль, бачимо, що центр прийняття рішень абсолютно не в парламенті. Це, мабуть, найбільша проблема України.

Зовсім у інших кабінетах. Я мрію про те, щоб Україна мала такий парламент, коли кожен депутат матиме можливість голосувати згідно зі своїм внутрішнім переконанням. Не я про це кажу, про це говорить навіть відеоряд з того ж парламенту", - заявив він.

Пропонуємо найцікавіші цитати.

Про палки в колеса

"Влада тримається за певний порядок речей, і тому вчиняє певний супротив. Якщо коротко відповісти - звичайно, що так. Але якщо переходити на конкретику, то дуже довго говорити"

Про співпрацю з МВС і "справу рюказків" сина міністра Авакова

"Я дуже переживав, що після того, як ми цю справу перевели в активну стадію, будуть певні перепони. Дуже багато дрібних службових питань залежить від МВС. Співпраця на рівні департаментів продовжується. Я переживав за це, але цього не відбулося"

Про вироки

"Два приклади наведу. Перший - справа щодо харківського судді, який взяв хабар, вона два роки не розглядається. Другий приклад – у травні 2016 року ми направили справу щодо працівника Генпрокуратури, який намагався дати хабар члену конкурсної комісії НАБУ. Так само немає вироку. З таким темпом розгляду справ, питання вироків буде завжди стояти, і воно дійсно демотивує всіх – суспільство, міжнародних партнерів, і самих детективів"

Якщо рівень корупції буде зберігатись, то Україна не має перспектив як держава

Про суди і біганину топ-чиновників

"Бачимо фактичний параліч судової системи. Чимало є прикладів, коли судова система по наших справах діє під тиском – тітушки з'являються на судове засідання, по деяких фігурантах приходить півпарламенту в суд, діючі міністри, починають тиснути на суд"

Про вибори президента

"Якщо ми правила гри не змінимо, то немає ніякого значення, хто буде наступним президентом, чи які будуть фракції в парламенті. Якщо рівень корупції буде зберігатись, то тоді Україна не має перспектив як держава, і неважливо яке прізвище буде домінувати на президентських виборах"

Про балотування у президенти і народні депутати

"Ні"

Про Онищенка і торги

"Коли напередодні голосування в парламенті про позбавлення депутатського імунітету Онищенко не повернувся в Україну, коли він тричі чи двічі реєструвався на рейс, але потім відміняв реєстрацію, тоді ми зрозуміли, що, мабуть, певні політичні торги мали місце"

Про прослушку

"Наполягали, наполягаємо і будемо наполягати. Днями в мене була розмова з керівником польського центрального антикорупційного бюро. Вони не розуміють, чому в нас така проблема з "прослушкою". ЦБА має право на автономне прослуховування, і з Польщею нічого не відбулося"

Про Охендовського

"Незважаючи на те, що ми зібрали достатньо доказів, щоб цю справу скерувати до суду, в антикорупційної прокуратури була інша думка. Вони зупинили розслідування у зв'язку з направленням міжнародних правових доручень до інших держав. Хоча на той момент почеркознавча експертиза вже засвідчила достовірність підпису Охендовського, і ми бачили, що того ж дня, коли зроблено запис про виплату йому коштів у так званій "амбарній книзі", на його картку приходили кошти. Детективи були готові закінчувати цю справу. Але без прокурора детектив це зробити не може, проте думка прокуратури була інша. Нещодавно суд скасував рішення про зупинку розслідування, його поновлено. Тому ми будемо наполягати на тому, щоб підозра була остаточно оголошена, і щоб ця справа пішла до суду. Підозрюваного наразі від посади не відсторонено: на жаль, є дуже багато таких посад в державі, коли дуже важко напрацювати механізм відсторонення"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк не бачить Порошенка фаворитом виборів президента

Національне антикорупційне бюро працює четвертий рік. Його утворили 16 квітня 2015-го. З того часу директором НАБУ працює Артем Ситник.

Зараз ви читаєте новину «"Центр прийняття рішень - не в парламенті. Це найбільша проблема України" - Ситник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути