Ексклюзиви
Пʼятниця, 07 березня 2008 08:32

Балога: Тимошенко присвоює собі перемоги Ющенка

Балога: Тимошенко присвоює собі перемоги Ющенка

Керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога стверджує, що у листі на адресу глави держави прем`єр-міністр Юлія Тимошенко спотворила зміст домовленостей щодо врегулювання українсько-російських відносин у галузі газопостачання, досягнутих 12 лютого у Москві президентами Віктором Ющенком і Володимиром Путіним.

Про це повідомили в прес-службі Президента України.

"Рішення двох лідерів щодо налагодження взаємовигідної співпраці у газовій сфері подано у викривленій інтерпретації, яка в народі називається "з хворої голови на здорову". В умовах ажіотажної уваги до цієї важливої теми лист керівника уряду дезінформує громадськість щодо зусиль Президента, спрямованих на розв`язання проблем із постачанням газу в нашу країну", - наголошує Балога. На його думку, "водночас послання Тимошенко окремими абзацами нагадує рекламний буклет Кабінету Міністрів і є, скоріше, жестом для публіки, аніж діловим документом".

Балога звернув увагу на кілька моментів, які визначають суть прийнятих у Москві рішень. "Насамперед, президенти Ющенко і Путін навіть не обговорювали можливість експорту газу в Україну за ціною 315,6 долара за тисячу кубометрів. По-друге, глави держав не домовлялися, що спільне підприємство, створене компаніями "Нафтогаз України" і "Газпром", буде реалізовувати весь імпортований газ і газ власного видобутку на внутрішньому ринку нашої країни. По-третє, створення СП розглядалася лише як одна із можливих форм співпраці двох компаній", - зауважив глава Секретаріату Президента. Він підкреслив: "Президенти єдині в тому, що між "Нафтогазом" і "Газпромом" не може бути ніяких комерційних посередників, їхня співпраця має відбуватися напряму, на засадах взаємної вигоди та прозорості. СП уявляється лише як одна з форм відносин між цими двома суб`єктами, і може бути створене у разі, якщо і "Нафтогаз", і "Газпром"визнають доцільність такого кроку".

Керівник Секретаріату нагадав, що "президентські домовленості були чітко викладені у директивах Президента України, які він затвердив на переговори з російською стороною для врегулювання всіх питань взаємин між Україною та Росією в галузі газопостачання. Всі подальші дії, у тому числі й Кабінету Міністрів, повинні базуватися на цих директивах".

За його словами, "є кілька наріжних аспектів цих документів. По-перше, ціна оплати за газ, спожитий у листопаді-грудні минулого року, становить 130 доларів за тисячу кубів. По-друге, 2008 року "Нафтогаз України" переходить на прямі відносини з компанією-постачальником "РосУкрЕнерго", імпортований газ має коштувати 179,5 долара за тисячу кубометрів. При цьому українській стороні було приписано не погоджуватися з пропозицією російських партнерів про часткову заміни середньо азійського газу російським за ціною 314,6 доларів. Лише у разі необхідності дозволялося погодитися зі створенням "Нафтогазом" спільного з "Газпромом" підприємства (СП-1), з рівними частками у статутному фонді, для постачання середньоазійського газу, балансування газового попиту в Україні, реалізації надлишків палива в країни Європи".

"Також було дозволено (і також лише при необхідності) створення СП-2, із частками 75% ("Нафтогаз України") і 25% ("Газпром") для реалізації імпортованого газу на потреби промисловості, підприємств теплокомуненерго, бюджетних організацій. Обов`язковою ставилася умова продажу імпортного газу на кордоні з Росією "Нафтогазу" для подальшої реалізації цим СП-2", - йдеться далі в повідомленні прес-служби.

Як зазначив Балога, "заяви уряду напередодні візиту прем`єр-міністра до Москви про наміри почати газові переговори з "чистого аркуша", як і тези, викладені в листі Тимошенко на адресу Президента України, свідчать або про те, що керівник Кабміну не читала президентських директив, або про їхнє умисне спотворення". "Судячи з усього, саме тому уряд намагався імпровізувати на переговорах у Москві. Ці експромти і далі продовжуються, але вже в Києві", - додав Балога.

Керівник Секретаріату Президента наголосив, що врегулювання газових суперечностей, відновлення в повному обсязі постачання палива і готовність російської сторони до продовження взаємовигідного партнерства в цій сфері є прямим наслідком проведених переговорів між главою держави і його російським колегою, доповнених у ході останньої телефонної розмови між Ющенком і першим віце-прем`єром уряду Росії Дмитром Медведєвим.

"Лист Тимошенко лише підтвердив давнє спостереження: у перемоги одразу знаходиться кілька авторів. Натомість зараз уряду потрібно якнайшвидше формалізувати схему взаємовигідної співпраці з Росією на цей рік, виробити формулу газових взаємин на перспективу", - відзначив Балога.

Зараз ви читаєте новину «Балога: Тимошенко присвоює собі перемоги Ющенка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 15181
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода