Прем'єр-міністр України Микола Азаров у Давосі заявив, що заклики до збройного повстання лунають з дуже вузького кола екстремістів.
Про це він сказав під час зустрічі в четвер з генсеком Ради Європи Торбйорном Ягландом.
Абсолютна більшість населення України, за словами Азарова, не підтримує закликів до повстання.
"Ми абсолютно чітко говоримо: будь-які антиконституційні дії в столиці повинні бути припинені. Заклик до збройного повстання - це абсолютно неконституційний і ведучий до кровопролиття шлях . Він виходить з дуже вузького кола екстремістів і не підтримується абсолютною більшістю населення України" , - сказав він.
Водночас прем'єр зазначив, що українська влада докладає всіх зусиль для вирішення ситуації мирним шляхом і розділяє занепокоєння європейських політиків.
"Я поділяю занепокоєння європейських політиків. Повірте: у мене як у прем'єр-міністра занепокоєння не менше. Ми робимо всі зусилля , щоб врегулювати цю ситуацію", - запевнив прем'єр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Інтернеті оприлюднили список побитих і викрадених вночі активістів Автомайдану
Водночас, за словами директора фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіної, яка дала інтерв'ю "Голосу Америки", люди не дуже схильні до участі в силових акціях:
"Наприклад, у збройних об'єднаннях готові брати участь 0, 9 відсотка. Але з іншого боку, це немало. Це більш, ніж 300 тисяч осіб", - каже Бекешкіна.
"У Західній Україні це більше трьох відсотків. Західна Україна стане для влади Вандеєю. В Україні насадити авторитарний режим можна лише з допомогою кривавої диктатури, і то не всюди", - вважає соціолог.
Як відомо, згідно з даними соціологів, в акціях протесту на Євромайданах найбільш активно беруть участь жителі Заходу – 26%, Центру – 15% (у Києві – 39%) і значно менше – на Півдні (5.5%) та Сході (3%). В акціях Антимайданів бере участь незначна частина населення України: 0,6% – на Заході, і майже по 3% у Центрі, на Півдні та Сході.
Раніше прем'єр Микола Азаров заявив, що на Антимайдані присутні люди з усіх областей, а на Майдані - з декількох.
Коментарі