понеділок, 05 листопада 2018 18:21

Яхти, картини і заводи: Луценко розказав куди вивели $5,5 млрд з Приватбанку

Яхти, картини і заводи: Луценко розказав куди вивели $5,5 млрд з Приватбанку
Щоб повернути виведені з Приватбанку кошти, можливо доведеться чекати 10 років. Фото: Delo.ua

На $5,5 млрд, які вивели з Приватбанку перед націоналізацією, придбали картини, яхти, нерухомість. Про це розказав генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ми встановили колосальні активи на $5,5 млрд, ті що в кінці схеми, - від яхт і картин Пікассо до заводів і нерухомості. У цьому зараз полягає прогрес. Але для застосування до цих активів будь-яких заходів впливу необхідно встановити їхнього кінцевого власника - бенефіціарія.

Дослідження Kroll показало, як деякі фірми через 30-40 рахунків на Кіпрі "провернули" в один день кошти і вивели їх на "третю хвилю"- таке собі офшорне підприємство, яке придбало певні активи. На тепер відомо, які це активи, і це схоже на відмивання коштів. Але тепер суду потрібен конкретний документ, який засвідчує, хто є бенефіціарієм цього майна. Якщо це дійсно екс-власники Приватбанку, тоді ми зможемо накласти на них арешт через український суд і суди інших юрисдикцій - там дуже багато країн, зокрема США, Люксембург, Австрія, Іспанія, Кіпр ".

Щоб відкрити справу, потрібно знайти незаконні дії.

"Для того, щоб в подальшому відкрити провадження, необхідно також встановити розкрадання, шахрайство або будь-які інші протизаконні дії з боку екс-власників.

У свою чергу, продовжив генпрокурор, встановлення "предиката" ускладнене відсутністю можливості встановити збиток Приватбанку внаслідок операцій, що стали основою для виведення коштів. Йдеться про надання кредитів 36 компаніям на 133 млрд грн, виданих у жовтні-листопаді 2016 року, за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку.

Ці 36 фірм мають 10-річні кредитні лінії. Поки що вони є чинними, баланс ПриватБанку сходиться, і у фінустанови відсутній кредитний збиток, що є підставою для застосування ст. 191 КК".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп Порошенка пригрозив Коломойському забрати Буковель та "1+1"

Для того, щоб повернути гроші доведеться чекати 10 років.

"Вважаю безглуздим чекати 10 років, оскільки пізніше можна знову взяти у когось кредит і таким самим чином перевести кредит. З іншого боку - НБУ, Міністерство фінансів, Кабінет Міністрів, Kroll і всі інші - вважають неможливим розірвати ці договори. Мене оголосили зрадником і ким завгодно, коли я намагався розірвати одну таку кредитну лінію, оскільки я, як виявилося, підриваю цим лондонський процес. Таким чином, наразі склалася ось така парадоксальна ситуація: виведено понад 120 млрд грн, але збитку де- юре ми маємо очікувати 10 років".

Генпрокуратура з 6 червня 2017 року веде розслідування за фактом створення злочинної організації протягом 2008-2016 років та заволодіння коштами Приватбанку в особливо великих розмірах колишніми посадовцями.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти колишніх власників банку Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та компаній, які імовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем. суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також зазначених 6 компаній.

Зараз ви читаєте новину «Яхти, картини і заводи: Луценко розказав куди вивели $5,5 млрд з Приватбанку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути