— У новому році нам треба бути єдиною країною щодня. Це має стати нашою національною ідеєю, — говорить президент 41-річний Володимир Зеленський у новорічному привітанні 31 грудня. — Навчитися жити разом у повазі. Адже ми однаково уявляємо майбутнє — це успішна та квітуча країна, де немає війни, яка повернула своїх людей і території. Де не важливо, як називається вулиця, бо вона освітлена та заасфальтована. Де немає різниці, біля якого пам'ятника ти чекаєш кохану.
Давайте кожен чесно відповість собі на питання: хто я? Той, хто втратив усе в Криму і почав з нуля в Харкові? Чи полонений, який мріяв повернутися додому? Той, хто вивчив українську, бо це нормально — знати державну мову. Чи той, хто не хоче цього робити? Ми такі, як є. Не ідеальні й не святі. Просто люди. Зі своїми недоліками й тарганами. Але в нашому паспорті не вказано, правильний чи неправильний українець. Немає рядка "патріот", "малорос", "ватник" чи "бандерівець". Там написано: "Громадянин України", який має права й обов'язки. Давайте пам'ятати, що любити Україну — означає любити всіх українців. В якому б куточку вони не народилися.
Відео тривало 13 хв. 20 сек. У ролику знялися перший глава держави Леонід Кравчук, прем'єр-міністр Олексій Гончарук, начальник Генерального штабу Збройних сил Руслан Хомчак, артисти "Студії "Квартал-95", співаки Потап, Джамала, Тіна Кароль, Ніна Матвієнко. На завершення учасники повторили слово "мир".
Президент говорив українською, а також сказав фрази російською, кримськотатарською й угорською мовами.
— Зеленський виступив як шоумен. Красиві картинки, відомі люди, мила музика. Але не було президентського штандарту й гімну. Не прозвучали слова про виклики, які збирається долати Україна, — каже політолог Віктор Таран, 42 роки.
— Президент — це еліта. Має нести відповідальність перед громадянами. Казати речі, які, можливо, й не подобаються, але важливі для суспільства. А побачили ванільку — "за всьо хорошеє протів всєго плохого".
Революція гідності, визвольні змагання, боротьба за становлення нації — Зеленський вдає, що цього періоду не бачить. Для багатьох така поведінка неприємна. У намаганні сподобатися всім він постійно хоче обійти гострі кути.
— Звернення політиків були й раніше. Але зараз кожен звертається до прихильників по своєму телеканалу. Це негативна тенденція останніх років, — говорить політолог 61-річний Володимир Фесенко.
— Торік Зеленський як неофіційний кандидат у президенти вітав українців на телеканалі "1+1". Раніше за главу держави. Це стало поганим прикладом. Цьогоріч так само вчинив Порошенко (пов'язані з п'ятим президентом телеканали "Прямий" і "5 канал" в останні хвилини 2019 року показали привітання Порошенка. Після півночі дали Зеленського. — ГПУ). Це виглядало як дрібна помста. Замість того, щоб об'єднуватися перед зовнішніми викликами, знову бачимо роз'єднання. Державні пріоритети мають бути вищі за партійні.
Привітання президента треба було зробити коротшим.
Коментарі