Президент Центру ринкових реформ 59-річний Володимир Лановий утретє став народним депутатом. Центрвиборчком зареєстрував його 24 травня. Лановий посів місце за списком "Нашої України — Народної самооборони" замість померлого депутата Володимира Поляченка, президента холдингу "Київміськбуд".
— Питання не у тому, які законопроекти я готовий підготувати, а в тому, які можливості має опозиція для голосування, — говорить про свою майбутню роботу Лановий. — Більшість контролює голосування. Ніяких змістовних суперечок у Верховній Раді зараз немає. Минулого тижня була провокація, щоб розколоти політичний процес в Україні, знизити статус парламенту (бійка щодо мовного закону Колесніченка — Ківалова. — "ГПУ"). Можна сказати, що опозиція піддалася на провокації. Коли прийду до зали, вдягну рукавички й відразу почну битися, — жартує.
Лановий одружений, має двох синів. На початку 1990-х був віце-прем'єром, міністром економіки в Кабміні Вітольда Фокіна. Набув слави реформатора-ринковика. За президентства Кравчука його розглядали як претендента на прем'єрське крісло. Але Ланового обійшов Леонід Кучма. Кажуть, що науковець-економіст Лановий був чужим для "червоних" директорів заводів.
Лановий пройшов по Києву до Верховної Ради другого скликання. Був нардепом п'ятого скликання й подав на розгляд шість законопроектів. 2007-го, під час розпуску парламенту, першим серед "нашоукраїнців" написав заяву про складання повноважень.
— Але у списках на наступних виборах виявився далеко не першим, — розповідає. — Це такі витівки Ющенка та його компанії.
Лановий займає 84-ту позицію у списку НУ-НС. За ним іде Сергій Луценко, брат ув'язненого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Коментарі