— Еле-еле дошла до дверей медпункта, — каже нардеп від "Батьківщини" 60-річна Олександра Кужель. — Гипертонический криз. Обычное давление у меня 90 на 60, а подскочило до 140 на 90. Второй раз в жизни и за последние две недели. Всё — нервы. Ни сердце, ни разум не выдерживают и не понимают, что происходит со страной?
Олександра Володимирівна вийшла з позачергового засідання Верховної Ради. У середу його скликав спікер Володимир Рибак. Мали розглянути три законопроекти — про лікування в'язнів за кордоном, прокуратуру та зміни виборчого законодавства. Їх прийняття є однією з умов для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
За 30 хв. до початку засідання двоє охоронців відчиняють двері центрального входу Ради. Йдуть екс-президент Польщі Александр Кваснєвський та колишній голова Європарламенту Пет Кокс. Вони — представники місії Європарламенту. Швидко піднімаються сходами. Прямують до Рибака. Їхній візит — третій за два тижні.
— Ждать провала ассоциации с Евросоюзом? — запитує в них журналіст.
— Спокойно, — насуплюється 59-річний Александр Кваснєвський. — Дайте нам поработать.
У сесійній залі збираються депутати. Сектор комуністів порожній. На табло — "307" присутніх, зокрема 139 "регіоналів". Насправді їх не більш як 50. Рибак оголошує півгодинну перерву. За 45 хв. повертається до зали. Запрошує до слова "регіонала" Геннадія Васильєва. Він — керівник робочої групи, що готувала компромісний законопроект про лікування ув'язнених за кордоном. Каже, що документа немає.
— Поїздки до Москви, Вікторе Федоровичу, нічого не дадуть! — із трибуни викрикує 39-річний Арсеній Яценюк. — Країною торгувати не можна!
Нардепи з "Батьківщини" аплодують півхвилини. Спікер закриває засідання. Наступне призначає на 19 листопада.
— Ганьба! Ганьба! Ганьба! — хвилину кричать опозиціонери.
Депутати пропрацювали в залі 25 хв.
У кулуари виходять лідери трьох опозиційних фракцій. Яценюк розказує, що на 24 листопада в Києві збирають акцію щодо підтримки євроінтеграції.
— Почему вы не говорите, что ассоциация проиграна, а победил Путин? — запитує журналіст із радіо "Эхо Москвы" 29-річний Сакен Аймурзаєв.
Лідер УДАРу 42-річний Віталій Кличко мовчить. Яценюк та керівник "Свободи" Олег Тягнибок відказують, що шанс ще не втрачено.
— Виталий, я попрошу ещё вас ответить, — усміхається Аймурзаєв.
— Это вопрос не борьбы стран, — говорить Кличко після паузи. — Украина должна стать европейской страной несмотря на то, что у кого-то другая точна зрения.
— Якби зараз не цей телефонний скандал (нібито США прослуховували канцлера Німеччини Ангелу Меркель. — "ГПУ), то у Вільнюсі була б підписана угода, — каже "регіонал" 48-річний Володимир Макеєнко. — Вашингтон хоче асоціацію. Але Меркель гальмує процес, бо особисто обіцяла Тимошенко підтримку й наполягає на її звільненні.
Під парламентом збираються близько 500 людей переважно літнього віку. Від паркану їх відтискають удвічі більше правоохоронців.
— Скільки можна годувати ту задницю? — кричить 63-річний Володимир Степанович із Нових Петрівців на Київщині. Показує в бік Адміністрації президента й Кабміну. Він — у білій кепці "Батьківщина". Його обступають жінки. Слухають і аплодують. — Якби люди знали, що сьогодні-завтра під Верховною Радою будуть давать оружіє, то всі прийшли б.
— Главная проблема — это качество жизни в стране. Нашей власти всё — всё равно, — каже киянка з Деснянського району 57-річна Алла Неділько. У неї світле волосся, стрижка — під каре. — Для моих детей и внуков нет перспектив. Большинство людей ничему не верят.
У мікрофон говорить нардеп від "Батьківщини" Юрій Одарченко. Натовп слухає. Після його промови вмикають український гімн.
— Із пустого в порожнє переливають, а толку ніякого немає, — відмахується 55-річний Юрій Зарицький із Подільського району столиці.
Депутати виходять із Верховної Ради. Мітингувальники теж розходяться.
— Ідіть уже бистріш! — кричить їм навздогін прибиральниця. Підмітає плитку.
Коментарі