— Якби не Майдан, досі жила б із людиною, яка нічого не варта. Ні мене, ні моєї країни. Щодня дякую тим подіям, що відкрили очі на негідника, — говорить 37-річна Олена Сергієнко з Полтави. Весною 2014‑го розлучилася з чоловіком. Він — москвич. Не підтримав проукраїнські погляди дружини.
З майбутнім чоловіком Олена познайомилася в Москві п'ять років тому на заробітках. Працювала штукатуром, він — виконробом.
— У перший день не зводив з мене погляду, запросив на обід, — розповідає жінка. — Через тиждень запропонував переїхати з гуртожитку на його зйомну квартиру. Закохалася. Через три місяці мусила повертатися додому. Він полишив роботу і поїхав зі мною.
Жили в моїй квартирі. Через рік народилася донька. Спочатку чоловікові все подобалося в Україні. Влаштувався на роботу в будівельну фірму. У вільний час гуляли по місту, їздили відпочити в Харків, Київ.
Якось у маршрутці почав реготати, коли пасажирка попросила його передати гроші за проїзд. Його насмішило слово "будь ласка". Потім став доказувати, що Гоголь — російський письменник. А коли почався Майдан — під час новин матюкав українців. Не звертав уваги, що мене це ображає.
Мене з дитинства вчили любити свою країну, — продовжує Олена. — Не могла всидіти вдома, коли біля місцевої адміністрації збиралися тисячі людей. Нишком туди ходила. Казала чоловікові, що на роботі — маю кіоск із фруктами.
Якось знайшов у моїй кишені синьо-жовту стрічку. З того часу почалися скандали. Навіть у компанії друзів називав мене пришелепкуватою. Мовляв, увесь світ тягнеться до Росії, а Україна повзе в Євросоюз. Мої друзі не хотіли з ним спілкуватися. На дні народження товариша один врізав чоловікові. Бо той сказав, що ми без Росії — нуль. Тиждень ходив із синцем під оком. Як тільки набряк зійшов, знову почав молоти пропутінські гасла.
Коли активісти захопили приміщення Полтавської облради (25 січня 2014‑го. — ГПУ), я теж там була. Мене надихають такі моменти. Стою перед входом, дивлюсь, як молоді хлопці будують барикади з мішків. Аж тут чоловік підходить, тягне за руку додому.
Останньою краплею стало, коли приніс казки російських письменників. Наша дворічна донька має слухати тільки їх, сказав. Я зрозуміла, що моя дитина має бути вихована в любові до своєї країни. Тоді Росія саме почала воювати за Крим.
Пара розлучилася в травні 2014-го.
— Чоловіка вигнала ще в березні. Винаймав квартиру, після розлучення повернувся до Москви. Там має іншу жінку. Торік подзвонив, розповів, що їздив у Крим відпочивати. Сказав, що там стало краще, ніж за України. Зараз із нами не спілкується.
Олена цього року вдруге вийшла заміж. Її чоловік — підприємець. Допомагають коштами і продуктами в зоні АТО.
Коментарі
4