Ексклюзиви
Пʼятниця, 25 квітня 2008 18:27

Ющенко назвав парламентську республіку великою загрозою

Автор: фото: PHL
  Президент України Віктор Ющенко вважає, що за футбольними мірками дії уряду тягнуть на ”жовту картку”
Президент України Віктор Ющенко вважає, що за футбольними мірками дії уряду тягнуть на ”жовту картку”

У четвер 54-річний президент Віктор Ющенко провів щоквартальну прес-конференцію. Журналістів запросили до зали офіційних зустрічей, що навпроти Верховної Ради.

Біля входу роздають подарунки: писанки, цукерки та Великодні листівки. Всередині накривають столи.

Віктор Ющенко з"являється за 15 хв. до початку. Прес-секретар президента Ірина Ванникова, 31 рік, подає йому папку з паперами. Кілька хвилин глава держави їх уважно переглядає. Дивиться з-під лоба на журналістів.

— Іро, таке враження, що журналістам не давали води і закуски, — звертається до Ванникової.

— Та ні. Там є бутерброди. Але все потім, — ніяковіє та.

— Я бачив вашу поляну. Виглядає пристойно, — продовжує Ющенко. — Так зараз ви голодні, злі? Це дуже добре!

— Можемо починати, — схвильовано говорить Ванникова. — Ще десять секунд до ефіру.

— З Богом, — каже президент, зціпивши зуби.

Його півторагодинний виступ транслюють на двох телеканалах. Організували також телеміст із регіональними журналістами у Львові та Донецьку. Прес-конференцію поділили на три частини: соціальна, внутрішня та зовнішня політика.

Так зараз ви голодні, злі? Це дуже добре!

На початку кожного блоку на великому екрані позаду Ющенка показують відеоролик.

— Починаючи із січня ціни на харчі підіймаються щотижня, — звучить у першому відеоматеріалі. Президент уважно слухає і киває головою.

Прес-секретар запитує Віктора Ющенка про роботу уряду. Президент критикує Кабмін.

— Аргументація, що інфляція привезена, — це непристойні речі, — каже. — Сьогодні ключова відповідальність лежить на уряді та Нацбанку. Заходи, які вжиті ними, є недостатніми і не можуть дати відповідь на виклики.

До зали заходить секретар Ради нацбезпеки й оборони Раїса Богатирьова. Тихенько проходить наперед. Сідає біля глави секретаріату Віктора Балоги.

Ющенко зазначає, що уряду треба відмовитися від "ручного" управління економікою.

— Країна найкращим чином бореться з інфляцією, коли є реальний бюджет, і його треба невідкладно приймати.

Його запитують про ситуацію у Фонді держмайна —  напередодні його глава Валентина Семенюк-Самсоненко заявила, що там може відбутися силове захоплення. Через це було посилено охорону.

— Зміну керівництва можна зробити виключно в парламенті, — наголошує президент. — Іншого варіанту не буде. А зацікавлені сторони хай не мріють про силове захоплення та представлення фігурантів, які виконуватимуть чиюсь волю.

Далі Віктор Ющенко говорить про приватизацію. Зокрема, Одеського припортового заводу:

— Те, що зараз відбувається, нагадує сезонну розпродажу в київському універмазі. Чи розуміє влада, що всіх державних активів залишилося 21 відсоток. 79 відсотків уже приватизовано. А куди підуть всі кошти від приватизації? На проїдання. Крім підвищеної інфляції, це нічого не дасть.

Далі президент розмірковує над парламентською та президентською формою правління.

— Чи може парламент нести відповідальність за курс стабільності, коли він сам нестабільний? Переконаний, що якби сьогодні була президентська модель, ми були б далеко попереду, — говорить замріяно. — Бо коли йдеться про парламентську республіку, в дужках читайте — республіка прем"єра. Це велика загроза.

Після прес-конференції президент швидко виходить. Журналістів запрошують на фуршет. Пропонують канапки з червоною рибою, шашлики та картоплю з ікрою.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко назвав парламентську республіку великою загрозою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода