— Найпозитивніше — що День Соборності минув спокійно, — каже політолог Володимир Фесенко, 52 роки. — Однак замість Соборності ми побачили політичний розбрат. На майбутнє не варто політизувати це свято. Нехай громадські організації його влаштовують, а політики — долучаються.
Що дало опозиції скликання мітингів 22 січня?
— Це показало, що Тимошенко намагається зберегти за собою статус найвпливовішої опозиціонерки. Вона намагається об'єднати хоча би частину опозиції. Але їй наступають на п'яти. Є альтернатива навколо Яценюка, Тягнибока. Швидше за все, так далі й буде.
Об'єднання опозиції годі чекати. Єдине, що може бути спільним для неї, — це інтереси виживання і протистояння наїздам влади.
Як ви оціните дії політиків, що брали участь в акціях?
— Щодо Кириленка, який відмовився виступати на Софійській площі, це не зовсім правильно. Треба було обґрунтувати, що зараз головне не виступи і гасла, а спільні дії. Хоча, можливо, в нього були зобов'язання перед колегами, з якими виступав на Контрактовій площі. Яценюк узагалі дистанціювався. Хоча мав би прийти і сказати, що для нього важливі не амбіції, а єдність. Тимошенко вкотре показала, що для неї Майдани — форма самозахисту. Вона таким чином пробує мобілізувати людей.
Наскільки адекватно поводилася влада?
— Влада, яку вважають антиукраїнською, показала повагу до Соборності. Це вже добре.
Коментарі
1