Учора прем"єр-міністр 48-річна Юлія Тимошенко приймала дзвінки від селян. Вони телефонували на безкоштовну гарячу лінію 8 (800) 507 30 90. Відповідала на запитання у невеликій залі "Укртелекому".
Туди пускають тільки журналістів із телекамерами та фотографів. Решту просять пройти в сусідню кімнату. Включають пряму трансляцію.
Прем"єрка приходить раніше на 8 хв. Працівники "Укртелекому" пояснюють їй як користуватися технікою для прийому дзвінків. Тимошенко переключає свій мобільний на беззвучний режим. Кладе його поряд.
— Держава купуватиме зерно у селян, — розповідає присутнім Тимошенко. — Уряд створив аграрний фонд. У бюджеті закладено на це 3 мільярди гривень. Зерно будемо купувати за 60 відсотків від ринкової ціни. Але власність на нього люди не втрачатимуть. Продаватимуть його наприкінці року по достойній ціні. Потім повертатимуть ці 60 відсотків.
Розказує, за якими розцінками працюватиме аграрний фонд. Заставна ціна тонни пшениці — від 967 до 1500 грн, жито купуватимуть по 882–1112 грн, ячмінь — 900–1115 грн.
— Що там із дзвінками? — запитує у техніків. — Дайте перший дзвінок.
Його деякий час немає. Тимошенко підвищує голос і повторює прохання.
До прем"єра додзвонюється жінка із Хмельницької області. Каже, що "Білогірський маслозавод" забрав молоко, але грошей не виплачує.
— Пошлемо перевіряючих, усе перевіримо та повернемо вам кошти, — відповідає прем"єр-міністр.
— Володимирівно, а як там ситуація по виплаті тисячі гривень? — питає ця сама жінка.
Прем"єрка усміхається. Розказує, що уряд повернеться до виплат, як тільки закінчиться криза.
— Передавайте привіт односельчанам від мене. Щасливенько, — прощається з селянкою.
Наступний дзвінок: чоловік скаржиться, що не працює ухвалена у квітні постанова уряду про відшкодування податку на додану вартість селянам.
— У такому випадку її потрібно переробити, — відказує Тимошенко. — Дайте ваші пропозиції. Розглянемо цю постанову. Вона повинна працювати.
Коментарі