— Кількість кримчан, які голосували на виборах до Держдуми, окупаційна влада обіцяла назвати з результатами виборів, — каже 53-річний Юрій Смілянський, експерт організації "Майдан закордонних справ". — Показники явки перегукуватимуться з даними так званого референдуму у березні 2014-го. Путін хотів бачити високу явку. Це свідчило б про єдність кримчан у підтримці Росії. На півострові виконали це завдання — партія "Единая Россия" перемогла.
— На вибори прийшли не більш як 43 відсотки кримчан, — вважає політолог Юлія Тищенко з Українського незалежного центру політичних досліджень. — У Росії очікували низьку явку. Для потрібного результату вибори перенесли з грудня на вересень. Протягом серпня тиснув адмінресурс. Застосовували методи батога і пряника. Татарам обіцяли виділити землю.
У Криму — 1,4 мільйона виборців. Їх дорахують до загальної скарбнички. Це — 1,5–2 відсотки усієї кількості. У правовій державі зіграли б ключову роль, але не в Росії.
На півострові були чотири мажоритарні округи. Обійшлося без несподіванок — виграла "Единая Россия", ЛДПР і комуністи. Депутатам від Криму у світі не подаватимуть руки — вони під санкціями.
Кримські татари бойкотували вибори.
— Ми не вважаємо російську владу легітимною, бо Крим — це територія України. 90 відсотків татар на дільниці не пішли. Відвідали їх ті, хто працює на державних підприємствах, бо тиснуло керівництво. Однак вони псували бюлетені, — каже 61-річний Різа Шевкієв, член Меджлісу кримськотатарського народу.
Востаннє вибори на півострові проводили 2011 року — до Верховної Ради України. Явка була найменшою по країні — 49,45%.
Коментарі
1