Президент США Дональд Трамп підписав указ про санкції за втручання іноземців у американські вибори. Їх можуть застосувати і проти окремих людей, і проти компаній. Ідеться про заморозку активів, обмеження доступу до фінансових установ США й заборону на інвестиції, причетні до цього злочину фірми.
Порушників, які втручалися у вибори, визначатиме офіс директора національної розвідки, а також ЦРУ, агентство з нацбезпеки й департамент внутрішніх справ. Втручанням вважають спробу зламу виборчої системи, намагання змінити громадську думку пропагандою в інтернеті й оприлюднення секретної інформації.
У липні Сенат США підтвердив висновки розвідки про втручання Москви в американські президентські вибори 2016 року.
— Ці санкції можуть застосувати після найближчих проміжних виборів у Конгрес (відбудуться 6 листопада 2018 року. — ГПУ). Якщо знову з'явиться інформація про втручання й провину доведуть, — каже експерт із міжнародної політики Ілія Куса, 25 років. — Трамп підписав цей документ, щоб заспокоїти республіканців у Конгресі та вкотре зіграти роль рішучого борця з Росією. В указі йдеться про будь-яку країну, яка здійснить хакерські атаки й спробує зламати важливі сервери. Але між рядками мають на увазі РФ, Китай, Північну Корею та Іран.
Санкції, які завдають Москві найбільше шкоди — це обмеження військово-технічної і технологічної співпраці (запроваджені 8 серпня у відповідь на отруєння у Великій Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки. — ГПУ). Вони відстороняють Москву від стратегічних технологій. Ефект побачимо в найближчі 7–10 років. Під час нинішньої промислової революції (злиття автоматизованого виробництва, обміну даних і виробничих технологій в єдину саморегульовану систему. Втручання людини у виробничий процес мінімізоване або взагалі відсутнє. — ГПУ) це особливо відчутно. Економічні санкції не настільки критичні.
Коментарі