четвер, 14 вересня 2006 14:58

"Із Тимошенко ми зустрічалися минулої п"ятниці"

Автор: фото: Андрій ЄЛОВІКОВ
  Микола Катеринчук уникає розмов про власну привабливість
Микола Катеринчук уникає розмов про власну привабливість

Із Миколою Катеринчуком, 38 років, розмовляли в його кабінеті в центральному штабі "Нашої України". Один із лідерів партії сидить за столом. Підіймається, підходить, з усмішкою тисне руку. На стінах —  фотографії дружини і доньки. Стіл із двох боків захаращений паперами.

Микола Катеринчук — один із тих, хто категорично проти участі "Нашої України" в коаліції з Партією регіонів, соціалістами і комуністами.

Вас вважають головним внутрішньопартійним опозиціонером. Чому так сталося?

— Бо відбувається обман виборців. Півроку тому казали, що ми ніколи не будемо з Партією регіонів. А тут ідемо в коаліцію з "регіоналами" й комуністами і закріплюємо їх політичний реванш. У когось є принципи, а в когось інтереси. Ті, хто зараз каже, що ми маємо бути в цій коаліції на будь-яких умовах — у них більше інтересів. Їх не цікавить ні майбутнє партії, ні демократія. А щось інше. І ми скоро побачимо, що саме.

Ще на початку, коли ми створювали "Нашу Україну", то вирішували — робити політичний проект для входження у владу чи повноцінну партію? Тоді домовилися, що робитимемо все по-справжньому і надовго. Але зараз я думаю, що все ж таки переміг проект.

Юрій Єхануров ще до виборів казав про необхідність співпраці з Партією регіонів і пояснював це спільними поглядами на економіку. Чому тоді його не послухали?

— Його якраз таки послухали. Велися ж переговори з "регіонами". Їх наслідки ми тепер бачимо.

"Нашій Україні" просто слід повернутися до своїх ідейних засад. Нині вони зруйновані переговорним процесом з антикризовою коаліцією. Принципів не видно, лише різні інтереси, які роздирають і партію, і фракцію. Я намагатимуся робити все, щоб не сталося розколу. Але є вже незворотні процеси, які не можна зупинити через зроблені раніше помилки.

Хіба розкол ще не відбувся?

— Розкол — це коли все поділили й розлучилися. А ми все ж таки юридично будемо співіснувати разом.  Думаю, що навіть ті, хто зараз увійде у більшість, через деякий час із неї вийдуть. Бо зрозуміють, що нічого там не вирішують і ніколи не вирішуватимуть. Вони не мають права вето. А це означає, що питання проти яких ми виступатимемо, просто вирішуватимуться без нас.

Але ж і президент Віктор Ющенко попросив "нашоукраїнців" увійти в коаліцію, щоб впливати там  на роботу уряду...

— А які в нас є для цього інструменти? Ми просто не зможемо впливати. А якщо зараз зламати позицію депутатів, які ще зберегли своє політичне обличчя, то в них нічого не залишиться. Вони стануть відпрацьованим матеріалом в політиці й робитимуть усе, що вигідно більшості. Не думатимуть ні про які ідеали, а просто стануть частиною машини в триста голосів для вирішення будь-яких питань. Друга російська мова, велика приватизація, продаж "Укрзалізниці", морських портів. Подивіться на Василя Цушка — він опускає очі, коли виступає. Він не вірить у те, що каже. А я знаю його більш як десять років. Він був міцним опозиціонером. Мені по-людськи його  шкода. Тому від вступу до коаліції я бачу тільки мінуси.

Подивіться на Василя Цушка — він опускає очі, коли виступає

А ситуація в "Нашій Україні" справді складна. Є два варіанти — і обидва погані. Але треба залишатися чесними перед виборцями. Тоді хоча б майбутнє є.

І що треба зараз робити?

— Суспільство чекає від нас боротьби за демократію. Хтось думає, що Віктор Янукович буде гарантом демократичних змін в Україні й у бізнесі, але я переконаний, що ні. "Наша Україна" мала б стати активним шукачем принципових людей для призначення їх в органи влади.

Вашу партію звинувачували саме в тому, що ви делегуєте у владу непрофесійних людей.

— Насправді жодного призначення партія не робила. Усе вирішувалося в Секретаріаті президента.

Чому "Наша Україна" набрала так мало на виборах?

— Помилкою було те, що Ющенко не очолив список. І те що на з"їзді ми дещо не доробили до кінця — коли намагалися виключити із керівництва партії Порошенка, Червоненка, Мартиненка. У Тимошенко з"явився привід активно нас атакувати.

Але головною помилкою було те, що всі "помаранчеві" не пішли на вибори єдиним списком. У нас би не було зараз жодних проблем. Набрали б 60 відсотків.

Як ви думаєте, рядові партійці зараз на вашому боці?

— Для них же участь у партії не є питанням посад. Вони досі зберігають помаранчеві стрічки. Але вони дезорієнтовані. Дивляться телевізор і не вірять, що наші лідери можуть таке говорити. Досі не вірять, що Янукович — прем"єр-міністр.

Ходять чутки про вашу наближеність до Юлії Тимошенко.

— Що тут говорити. Коли Тимошенко з трибуни оголосила, що ми з Князевичем не погоджуємося приєднатися до антикризової коаліції, до президента прийшли відомі всій країні люди. Я не хочу їх називати. І розповіли йому, що Катеринчук продався Тимошенко. Хоча я особисто вважаю, що маю право на самостійну позицію. А з Тимошенко ми справді зустрічалися минулої п"ятниці. Це була наша перша особиста зустріч за весь час мого перебування в політиці. Поговорили про закон про опозицію. Із нею цікаво спілкуватися. А от працювати — складно.

У пресі вас називають одним із найпривабливіших політиків. Це допомагає?

Катеринчук насуплюється і відвертається.

— Абсолютна дурниця. Навіть не варто це обговорювати. Я переконаний, що зараз усіх більше цікавить те, що відбувається в політиці.

У маленькій суміжній з кабінетом Катеринчука кімнаті — турнік, на якому він інколи підтягується. Каже, що останнім часом спортивну форму втратив:

— Тепер роблю тільки десять підтягувань. Майже не було часу тренуватися. Трохи розлінився. Взагалі-то я завжди підтягувався п"ятнадцять разів. От скоро ми в політиці визначимося, і я зможу надолужити втрачене.

Цього року Катеринчук вступив на економічний факультет Аграрного університету — не хоче пасти задніх у парламентському комітеті з питань економічної політики. Він там заступник голови. Разом із ним у комітеті Ринат Ахметов і Борис Колесников. Катеринчук не вірить, що вони займатимуться реформуванням української економіки. Та й на засіданнях комітету вони поки що не з"являлися.

На верхній полиці шафи у кабінеті — велика лялька в костюмі Діда Мороза. Усміхнене рум"яне обличчя має риси нинішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза. Катеринчук придбав її за $1500 на благодійному аукціоні.

— Це було ще до виборів. Він і президент були на аукціоні єдиними помаранчевими політиками. Його ніхто не хотів купувати. Я купив і пообіцяв подарувати Олександрові Морозу, коли він стане спікером.

Тоді Катеринчук розраховував, що Мороз стане спікером у "демократичній" коаліції. Але ляльку Морозу все одно подарує. Чекає нагоди.

— Якщо пообіцяв, то треба виконувати, — усміхається.

1967, 26 жовтня, — народився в селі Лугове Тальменського р-ну в Алтайському краї
1993 — закінчив юридичній факультет Київського університету імені Т.Шевченка
1995 — заснував адвокатську компанію "Моор і Кросондович" (Моор — дівоче прізвище матері Катеринчука)
1999 — захистив кандидатську дисертацію
2002 — обраний народним депутатом, член фракції "Наша Україна"
2004 — представник Віктора Ющенка у Верховному суді
2005 — перший заступник голови Державної податкової адміністрації
2005 — голова виконкому партії "Народний союз "Наша Україна"
2006 — обраний народним депутатом від блоку "Наша Україна"

Зараз ви читаєте новину «"Із Тимошенко ми зустрічалися минулої п"ятниці"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути