— Вони скрутили її і спустили вниз, — розповів журналіст "НТН" Осман Палаєв, 29 років. — Це легко — Таня важить 52 кілограми. Один скрутив руки, інший — ноги і вдвох її стягнули.
Минулої суботи троє київських журналістів проводили розслідування в Криму. Вони хотіли дізнатися, чи російські військові мають право користуватися маяками, які, за словами українського уряду, є власністю України. Виявилося, що угоди, які дозволяли росіянам перебувати на маяках, були укладені на період із 1993 по 2003 роки. Уже третій рік статус маяків повинен визначатися українським законодавством. Але російські військові не бажають віддавати українську власність, навпаки — вони збільшили кількість морських піхотинців на територіях, прилеглих до маяків.
Журналісти обійшли кілька кілометрів довкола маяка на мисі Сарич і підійшли до нього з боку моря. Помітивши їх, морські піхотинці вимагали, щоб журналісти покинули територію маяка. Але чому, пояснити не могли. Зрештою пообіцяли провести журналістів усередину. Двоє погодилися, але коли ті пройшли КПП, росіяни закрили ворота й нікуди їх не провели.
Кореспондентка інтернет-видання "Оглядач" Тетяна Чорновіл, 26 років, відмовилася виходити і спробувала сфотографувати маяк. Військові схопили її за руки й ноги і відтягли до огорожі. Там її протримали п"ять годин. Її товариші з телеканалу "НТН" викликали міліцію. Українські правоохоронці забрали журналістку з території маяка і відпустили.
Коментарі