Біля Верховної Ради в понеділок уранці утворюється затор. До парламентських комітетів навпроти Ради підходять більше як 100 людей. Тримають плакати "Мовний геноцид".
— Ганьба! Ганьба! — кричать мітингувальники.
— Ми проти прийняття закону "Про мови". Він просто витіснить українську мову. Нам треба підіймати свою мову, а не чужу, російську, — каже студентка Київського національного економічного університету Юлія Морин, 20 років.
Вона та ще десяток учасників акції стукають палицями по алюмінієвих відрах, б'ють у барабани.
— Щоб влада нас нарешті почула, — перекрикує стукіт Юлія Морин.
Повз комітети на засідання Погоджувальної ради пробирається "регіонал" 46-річний Владислав Лук'янов. Мітингувальники обступають його, не пускають всередину.
— Безсовісні. Совісті у вас нема. Ви знищуєте наш народ. Ви не поважаєте українців, — вигукує до нього сивий чоловік з натовпу.
Молодий чоловік піднімає над головою політика відро та з силою гатить палкою. Лук'янов знічується і стоїть мовчки.
— Дайте мегафон, — просить. — Раз. Два. Работает.
— Говорити українською, — чути з натовпу.
— Та нема проблеми, — криво усміхається Владислав Лук'янов. — Але чого ви тут зібралися? Наскільки я знаю, на цей тиждень в черзі парламенту немає жодного законопроекту "Про мови".
— Зняти з реєстрації. Зняти з реєстрації, — кричать йому на це.
"Регіонал" пробирається ближче до дверей і заходить всередину. В залі розпочинається засідання.
— І на цей, і наступний пленарний тиждень закону "Про мови" немає в порядку денному. Тому акції, які проходять зараз, не мають сенсу, — каже спікер Володимир Литвин, 54 роки.
Оскільки новим регламентом опозиційний день у Раді скасували, пропонує депутатам залишити за меншістю право першочергового розгляду їхніх законопроектів у середу.
"Бютівець" Андрій Кожем'якін повідомляє, що фракція починає збір 150 підписів за відставку уряду. Причина — важка економічна ситуація в країні.
— Ніхто не забороняє збирати підписи. Але, щоб ухвалити рішення, потрібно 226 голосів. У БЮТу їх нема, — відповідає лідер фракції "Регіонів" Олександр Єфремов, 56 років.
Виходить до журналістів. З двору чути стукіт у відра.
— Ми з колегами не збираємося відкликати свій законопроект "Про мови". І те, що робиться на вулиці, не вражає, — каже і йде до виходу через інші двері.
Коментарі
7