— За 24 роки незалежності ніхто при владі не зміг дати успіх країні. Надзвичайно багатій. Із величезним потенціалом. Прекрасним народом, — каже 38-річний Володимир Гройсман 14 квітня. У цей день у Верховній Раді його призначення на посаду прем'єр-міністра підтримали 257 депутатів. Затвердили також новий склад уряду.
19 травня прем'єр представив план пріоритетних кроків Кабміну на 2016 рік. Напрямки діяльності уряду розписали на 200 сторінках. Ключові завдання: фінансова стабілізація, створення сприятливого ділового клімату, підвищення якості адміністративних послуг, децентралізація, земельна та пенсійна реформи, спрощення умов для ведення бізнесу.
23 липня буде 100 днів роботи теперішнього уряду.
— Гройсман поставив на амортизацію реформи, які робив Яценюк. Але потужних посилів від нього немає. Є певна економічна стабільність, пожвавлення в деяких сегментах. Однак українці цього не бачать, — говорить політолог 51-річний Андрій Золотарьов.
— Зате людей зачепило жорстке рішення про підвищення тарифів. Із цього Гройсман почав. Мабуть, порадили: перед виборами зменшиш. Це додасть популярності. Проте такий хід може дорого коштувати і для країни, і для політичної кар'єри Володимира Борисовича.
Гройсман зараз — дуже зручна мішень. Опозиція, насамперед Юлія Тимошенко, вражатиме її з різних сторін. Прем'єр необачно встряв у суперечку з нею. Тимошенко свого часу теж підписала домовленості з Міжнародним валютним фондом. Однак не пішла на підвищення комунальних тарифів. А Гройсман зробив це авансом. Тепер може поплатитися політичною кар'єрою. І досить швидко. Можливо, цієї осені. Якщо політично доживе до наступного літа, можна буде говорити про подальші перспективи. Це буде найбільш небезпечний період для нього як політика.
Коментарі
1