"Ви пам"ятаєте, як раніше ми приймали бюджет? — депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий, 55 років, розчепірює пальці на обох руках, показуючи, як під тиском президента Кучми під потрібний бюджет здобували потрібну кількість голосів. — В цілому! Ра-а-з! Прийняли. А зараз ми з усіма радимося. Голосуємо по кожній статті. А президент ветує".
Новина про те, що президент наклав вето на бюджет 2007 року, розділила парламент. Депутатам більшості цей крок глави держави видається безвідповідальним.
— Януковичу здалося, що президент підпише бюджет. Він, очевидно, переоцінив ступінь порядності президентської команди,— вважає "регіонал" Тарас Чорновіл, 42 роки.
У сесійній залі — напівпорожньо. Розглядають програму соціально-економічного розвитку. Із фракції Блоку Юлії Тимошенко присутні лише кілька депутатів.
Віктор Ющенко вимагає від парламенту збільшити мінімальну заробітну плату та пенсії, а також фінансування армії. За словами голови Верховної Ради Олександра Мороза, на поправки президента потрібно ще 4,5 млрд грн.
Не обов"язково витрачати 140 мільйонів на модернізацію Донецького аеропорту
— Ющенко прекрасно розуміє: виконати все, що він написав, неможливо, — продовжує Чорновіл. — Очевидно, доведеться знову домовлятися з президентом. Скоріш за все, ми змінимо пару незначних статей і приймемо ще до Нового року. Щоб і президент міг зберегти обличчя.
Заступник керівника фракції Партії регіонів 55-річний Євген Кушнарьов каже, що тепер "регіонали" могли б із прийняттям бюджету не поспішати. Їх абсолютно влаштовує і старий. Але найбільше постраждають від цього люди, які мали б одержувати субсидії на оплату комунальних послуг.
— За старим бюджетом ніяких компенсацій ніхто не отримає. Там це не було передбачено, — зауважує Кушнарьов.
Народний депутат від "Нашої України", перший заступник голови бюджетного комітету Павло Жебрівський, 44 роки, знає, де взяти гроші на збільшення зарплати.
— Забрати потрібно з так званих "інвестиційних проектів", — пояснює. — Наприклад, вони передбачили 200 мільйонів гривень на створення недержавного пенсійного фонду. Не обов"язково також витрачати 140 мільйонів на модернізацію Донецького аеропорту. Є також 140 мільйонів на фінансування Бориспільського аеропорту. Це все — бізнес-проекти. Хай шукають інвесторів. Для чого витрачати 200 мільйонів на будівництво одного корпусу у "Феофанії" (державна елітна лікарня. — "ГПУ")? Я особисто тільки за вчора нарахував 2,5 мільярда, які можна безболісно заощадити.
Коментарі