вівторок, 12 грудня 2006 18:27

Парламент має знайти 4,5 мільярда гривень

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Нардеп від Партії регіонів Тарас Чорновіл під час розгляду у Верховній Раді програми соціально-економічного розвитку
Нардеп від Партії регіонів Тарас Чорновіл під час розгляду у Верховній Раді програми соціально-економічного розвитку

"Ви пам"ятаєте, як раніше ми приймали бюджет? — депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий, 55 років, розчепірює пальці на обох руках, показуючи, як під тиском президента Кучми під потрібний бюджет здобували потрібну кількість голосів. — В цілому! Ра-а-з! Прийняли. А зараз ми з усіма радимося. Голосуємо по кожній статті. А президент ветує".

Новина про те, що президент наклав вето на бюджет 2007 року, розділила парламент. Депутатам більшості цей крок глави держави видається безвідповідальним.

— Януковичу здалося, що президент підпише бюджет. Він, очевидно, переоцінив ступінь порядності президентської команди,— вважає "регіонал" Тарас Чорновіл, 42 роки.

У сесійній залі — напівпорожньо. Розглядають програму соціально-економічного розвитку. Із фракції Блоку Юлії Тимошенко присутні лише кілька депутатів.

Віктор Ющенко вимагає від парламенту збільшити мінімальну заробітну плату та пенсії, а також фінансування армії. За словами голови Верховної Ради Олександра Мороза, на поправки президента потрібно ще 4,5 млрд грн.

Не обов"язково витрачати 140 мільйонів на модернізацію Донецького аеропорту

— Ющенко прекрасно розуміє: виконати все, що він написав, неможливо, — продовжує Чорновіл. — Очевидно, доведеться знову домовлятися з президентом. Скоріш за все, ми змінимо пару незначних статей і приймемо ще до Нового року. Щоб і президент міг зберегти обличчя.

Заступник керівника фракції Партії регіонів 55-річний Євген Кушнарьов каже, що тепер "регіонали" могли б із прийняттям бюджету не поспішати. Їх абсолютно влаштовує і старий. Але найбільше постраждають від цього люди, які мали б одержувати субсидії на оплату комунальних послуг.

— За старим бюджетом ніяких компенсацій ніхто не отримає. Там це не було передбачено, — зауважує Кушнарьов.

Народний депутат від "Нашої України", перший заступник голови бюджетного комітету Павло Жебрівський, 44 роки, знає, де взяти гроші на збільшення зарплати.

— Забрати потрібно з так званих "інвестиційних проектів", — пояснює. — Наприклад, вони передбачили 200 мільйонів гривень на створення недержавного пенсійного фонду. Не обов"язково також витрачати 140 мільйонів на модернізацію Донецького аеропорту. Є також 140 мільйонів на фінансування Бориспільського аеропорту. Це все — бізнес-проекти. Хай шукають інвесторів. Для чого витрачати 200 мільйонів на будівництво одного корпусу у "Феофанії" (державна елітна лікарня. — "ГПУ")? Я особисто тільки за вчора нарахував 2,5 мільярда, які можна безболісно заощадити.

Зараз ви читаєте новину «Парламент має знайти 4,5 мільярда гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути