У неділю опозиція скликає мітинг за євроінтеграцію. Зберуться в Києві біля пам'ятника Шевченку о 12.00. Годину йтимуть Хрещатиком до Європейської площі. Там проведуть народне віче.
"Батьківщина", "Свобода" та УДАР попросили громадські організації долучитися. Роздають листівки-запрошення "Я обираю ЄС! Прийди і доведи — європейська Україна можлива!". Ліворуч напис — "За участю: Віталія Кличка, Юрія Луценка, Олега Тягнибока та Арсенія Яценюка". Нижче намальовані люди з піднятими руками. Двоє з прапорами України та Євросоюзу.
— Організувати і провести акцію повинна парламентська й позапарламентська опозиція, — каже 54-річний Віктор Матчук, представник руху "За третю українську республіку". — Але не бачимо цієї акції під партійними прапорами і гаслами. Це не має бути захід якогось конкретного кандидата в президенти або щось таке. У нас єдине гасло: влада, яка мала такі шанси привести Україну в Європу і звела їх нанівець, не повинна здобути підтримку на виборах.
— Ми виступаємо за те, щоби провести цю акцію під прапорами України і Євросоюзу, — підтримує ідею 42-річний Віталій Кличко, лідер УДАРу. — Зробимо все, аби прийшли понад 50 тисяч людей.
Водночас "Батьківщина" та "Свобода" роздаватимуть своїм прихильникам партійні стяги.
— Прапор на мітингу — один зі знаків, який дозволить виборцеві розібратися, що ми робимо, а що ні. Зібрання "безликих людей" — це неправильно, — запевняє 53-річний Юрій Одарченко, народний депутат та керівник київської "Батьківщини". — Багато років беру участь в акціях. Без партійності приходять мало громадян.
— Ті, хто не здатні об'єднати людей під своїми партійними прапорами, говорять про безпрапорність. Це безвідповідальність, — вважає "свободівець" 37-річний Ігор Мірошниченко. — Так чинять політичні банкрути. Їм невигідно наймати проплачених прапороносців, щоб демонструвати: в них є активісти і кадровий ресурс. Хто не хоче тримати партійний прапор, хай бере жовто-блакитний. Приносьте червоно-чорний, якщо налаштовані революційно. Треба, аби люди усвідомили: саме від їхніх голосів, присутності на акціях залежить майбутнє країни.
Партійні стяги та пластикові вудки виглядатимуть непристойно та примітивно. Можуть зіпсувати задум організаторів, переконаний політолог 48-річний Андрій Золотарьов:
— Якщо опозиція не відмовиться від своїх прапорів, це означатиме, що гетьманчики знову тягнутимуть ковдру на себе. На мітинг можуть прийти 15–20 тисяч людей. Акція потрібна, бо, на відміну від багатьох незмістовних мітингів опозиції, зараз слушний час для подібного зібрання. Необхідно відновлювати довіру виборців до себе. Однак асоціація з Євросоюзом залежить не від мітингу. З ухваленням рішення зволікатимуть до останньої хвилини. За 24 години до саміту ми ще не знатимемо — підпишемо Угоду чи ні.
— На акції повинні бути тільки прапори Євросоюзу, — розповідає політтехнолог 38-річний Тарас Березовець. — Партійні будуть зайві. Йдеться про майбутнє України — чи стане вона колись європейською країною. Потрібно прийти підтримати не опозицію, а український вибір. Подібні майдани відбувалися у більшості тоді ще майбутніх членів ЄС — Польщі, Чехії, Румунії. Там виходили десятки тисяч громадян. Це свідчення того, що люди мають свою думку, яку повинні почути політики.
500 000 запрошень на народне віче надрукувала "Третя українська республіка" Юрія Луценка. Також — 300 тис. газет. Роздають їх у Києві біля станцій метро та зупинок громадського транспорту.
Коментарі
2