На сьомому поверсі Кабміну урядовці збираються на засідання. Міністр оборони Михайло Єжель розмовляє з двома журналістками. Розповідає, що його слова преса інколи перекручує. До них прямує міністр екології 44-річний Микола Злочевський:
— Не везет министру экологии, не подходят к нему красивые женщины, — усміхається і тисне руку Єжелю. Той задоволено сміється у відповідь.
За столом уповноважений із питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський дає інтерв'ю одному з телеканалів. Працівники Кабміну через нього не можуть пройти на свої місця.
— Треба зачекати, голлівудський актор виступає, — перешіптуються.
Починається засідання. Прем'єр 63-річний Микола Азаров розповідає про перемовини з російським колегою Володимиром Путіним, який приїжджав напередодні. У закритому режимі говорили про перегляд ціни на газ. Остаточного рішення ніби не прийняли. Путін обіцяв доручити своєму заступнику обговорити цю тему під час візиту в Україну 19 квітня.
Азаров розповідає, що стурбований зростанням комунальних тарифів.
— Ми прийняли рішення про призначення субсидій сім'ям, для яких плата за послуги житлово-комунального господарства перевищує 10 і 15 відсотків сукупного доходу, — читає з аркуша. — Воно повністю захистило матеріально вразливі сім'ї. Ось приклад із життя. Платіжка за комунальні послуги в Дарницькому районі Києва. Трикімнатна квартира площею 99 квадратних метрів у сучасному будинку, проживає в якій чотири особи. Це домогосподарство нашого середнього класу. За утримання будинків і прибудинкових територій нарахували 370 гривень. Якщо взяти ще опалення, витрати холодної, гарячої води й електроенергії — вийде біля тисячі гривень. Це неприпустимо багато. Адже середня заробітна плата в лютому цього року в Києві дорівнювала біля 3,5 тисячі гривень.
Дає доручення віце-прем'єру Сергієві Тігіпку скласти реєстр сімей, які могли б звернутися за субсидіями. Той киває на знак згоди.
Також непокоїть Азарова зростання цін на харчі. Здорожчання овочів він пояснює високим попитом під час посту.
— Ця проблема буде доти, доки ми не запровадимо нові технології вирощування та інфраструктуру зберігання плодоовочевої продукції, — розмірковує прем'єр. — Оптові гіперринки, які ми будуємо, уже з осені поточного року повністю закриють проблему постачання міст-мільйонників. А як бути в містах і містечках, де єдиний інфраструктурний об'єкт — базар? Куди поділися всі наші районні плодоовочеві бази? Чому підзабуті традиційні українські цінності: не треба скиглити, треба брати лопату і годувати свою сім'ю. Ставлю завдання главам місцевих адміністрацій: до осені вирішити ці питання в кожному районі.
Коментарі
6