Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов пропонує колегам скасувати низку депутатських пільг. Зокрема, на безкоштовне паркування авто, перевезення багажу, проїзд у громадському транспорті.
— На цей рік на безкоштовний проїзд депутатів по Україні закладено 12 мільйонів гривень, — говорить перший заступник голови регламентного комітету, "бютівець" 54-річний Сергій Сас. — Як правило, цих грошей не вистачає. Доводиться перекидати з інших статей, де є економія. Зараз по перельотах десь мільйон гривень перевитрат.
Чому стільки коштів депутати витрачають на перельоти?
— Літають до своїх сімей. Таких із сотня депутатів набереться. Вони і в готелі живуть безплатно. Колись у комітеті рахували, що проживання два роки в готелі "Київ" — це вартість двокімнатної квартири. У Росії депутат може отримати службове житло, не платити за комунпослуги, а по завершенні каденції залишає це житло наступним депутатам. Ми теж думали над цим. Але службове житло — дороге питання. Його треба не тільки побудувати, а й обладнати меблями, телефонами.
Спікер Володимир Литвин пропонує залишити депутатам лише зарплату і безкоштовний проїзд. Цього вистачить для роботи?
— Треба керуватися досвідом інших країн. Там депутату, окрім зарплати, дається певна сума на діяльність — утримання офісів, помічників. В Англії депутату з периферії виплачують більше коштів, і він має можливість найняти собі будинок.
В окрузі, за яким закріплений депутат, має обов'язково бути офіс-приймальня для зустрічей із виборцями. Не під парканом же їх приймати.
Які пільги треба скасувати в першу чергу?
— Безплатні путівки на відпочинок, безкоштовний проїзд, відпочинок і лікування колишніх депутатів. Крім того в нас немає такої небезпеки, щоб охороняти голову Верховної Ради та його заступників ще рік після складання ними повноважень. Треба скасувати безплатне перебування депутатів у залах офіційних делегацій аеропортів. Загалом половину нинішніх витрат можна зрізати.
Коментарі