пʼятниця, 01 лютого 2019 05:20

"Ми йдемо у цивілізований світ. Не маємо права зупинитися на півдорозі"

— Пам'ятаю Петра Олексійовича ще з помаранчевої революції. Тоді вдалося зробити спільну фотографію. Досі її бережу — Порошенко там пов'язаний жовтогарячою хусткою, — згадує Любов Миколаївна з міста Рубіжне Луганської області. 29 січня близько 13:00 заходить у Міжнародний виставковий центр у Києві.

За годину тут розпочинається форум "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом". Збираються майже чотири тисячі людей.

— Через 10 років знову довелося їхати у столицю — на Революцію гідності, — продовжує Любов Миколаївна. — Готувала бутерброди в Будинку профспілок, ночувала на четвертому поверсі. Із жінками завели розмову — кого обирати замість Януковича. Я одразу сказала — Порошенка. Він порядний, розумний, освічений. Господар, який зібрав країну докупи. Якщо дати йому ще кілька років, зможе привести її до перемоги.

Відкриває форум співак Тарас Чубай піснею "Буде нам з тобою що згадати". Позаду нього на великих екранах транслюють кадри з війни на Донбасі, показують полонених українських моряків. Після ролика на сцену виходять солісти гуртів "Козак систем" Іван Ленне, Тарас Компаніченко — "Хорея Козацька" і Сергій Фоменко з "Мандрів". Співають гімн українських націоналістів "Зродились ми великої години". Гості встають, підспівують.

На захід прийшли народні депутати фракції "Блок Петра Порошенка", керівництво Адміністрації президента, урядовці на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, голова Верховної Ради Андрій Парубій і його перший заступник Ірина Геращенко, колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. А також третій президент Віктор Ющенко, глава Православної церкви України митрополит Епіфаній, позафракційні народні депутати Дмитро Ярош і Борислав Береза, видавець Іван Малкович. У першому ряду — дружина президента Марина Порошенко, його діти й онуки.

Президента вітають гучними оплесками.

— Існує єдиний шлях зберегти незалежність — маємо стати великою європейською державою щасливих людей. Мільйони українців із тривогою думають про сьогодення і не впевнені в дні завтрашньому. Змінити це — стратегічне завдання влади, інтелектуальної еліти, громадянського суспільства, — каже 53-річний Петро Порошенко.

— Статистика свідчить — найгірше позаду, — продовжує президент. — Економіка після кількарічного спаду зростає 12 кварталів поспіль. Відступає криза, спричинена війною, економічною агресією, торговельною блокадою з боку Росії. Досягнувши макроекономічної стабілізації, ми створили основу, щоб почати наступ проти бідності. Вона — наш ворог. Можливо не менший, ніж Російська Федерація.

Економічна стратегія диктує нам необхідність зробити акцент на секторах економіки, де можемо вийти в лідери. Це агропромисловий комплекс, інформаційні технології, машинобудування, туризм, логістика. Ці п'ять пріоритетів дадуть поштовх економіці. Під них можна залучити мільярди доларів інвестицій. Їхня реалізація створить десятки тисяч малих підприємств, сотні тисяч робочих місць із достойною оплатою і знизить рівень робочої еміграції. Повернемо українців додому.

Ця стратегія наблизить нас до соціальних критеріїв членства в Європейському Союзі. 2024 року подамо заявку на вступ до Євросоюзу. Не маю сумніву, що ми отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО.

Популісти наражають країну на небезпеку. Велика кількість кандидатів пропонують нам шлях не до Брюсселя, а до Каракаса (столиця Венесуели. Країна переживає гостру економічну кризу. За даними парламентського комітету з фінансів, інфляція за підсумками 2018 року становила близько 1,7 мільйона відсотків. За прогнозами, протягом п'яти років економіка скоротиться на 50%. У країні відбуваються масові протести проти влади президента Ніколаса Мадуро. — ГПУ). Проросійський реванш, популізм і авторитаризм — це загрози різного плану. Кожна з них несумісна з європейським вектором розвитку. Якщо не відвести ці загрози — Україна сама впаде у смертоносні обійми Росії.

Почуття відповідальності перед країною, сучасниками, перед минулими і прийдешніми поколіннями спонукали мене прийняти рішення кандидувати ще раз на посаду президента України.

Зал підтримує оплесками, люди встають. Дехто починає плакати. Кілька хвилин скандують "Порошенко!"

— Прошу у виборців мандата на те, щоб гарантувати незворотність європейської та євроатлантичної інтеграції, незворотність нашої незалежності. Щоб відновити територіальну цілісність країни і принести Україні мир. Завершити побудову сильної успішної держави, здатної забезпечити порядок, добробут і безпеку. Бо добробут, безпека, порядок — не менш важливі, ніж армія, мова, віра. Щоб над міцним фундаментом, який ми заклали за п'ять років, звести добротні стіни та надійний дах.

У моїй президентській роботі траплялося різне: є чим пишатися і є за що вибачатися. Але кожен мій крок ніколи не суперечив стратегії на розрив із колоніальним минулим, на власний шлях України, на цивілізаційний союз із Європою. Не маємо права зупинитися на півдорозі.

Після виступу президент спускається до родини — по черзі обіймає кожного, онуків бере на руки.

— Ми почали те, що має зробити Україну сильною. Збудували фундамент. Почали децентралізацію, відкрили двері до ЄС, започаткували зміни в багатьох сферах — в освіті, медицині, інфраструктурі, — говорить прем'єр-міністр 41-річний Володимир Гройсман.

— Наше місце — в ЄС і НАТО. Наше місце — на мапі Європи. Як сильної, економічно потужної і незалежної держави. Чи можемо це зробити? Так. Ми знаємо, що потрібно, як іти далі і як перемогти. Що для цього потрібно? Наша єдність і підтримка людей. Це дасть можливість стати успішними. Це нам під силу. І має бути справою життя кожного. Давайте зробимо Україну сильною.

— Хочу звернутися до українців — підтримайте 31 березня 2019-го того, хто зможе сказати Путіну "ні", а не "хі-хі", — говорить зі сцени форуму перший заступник голови Верховної Ради 47-річна Ірина Геращенко. — Петро Олексійович говорить саме це і Путін чує. Сподіваюсь, почує й вимогу українського народу віддати Крим і Донбас. У листі ув'язнений в Росії режисер Олег Сенцов написав: "Судячи з того, що російське телебачення говорить про Порошенка і Клімкіна, вони роблять усе правильно".

Зараз кожна людина, яка має модний одяг і гострий язик, вважає, що може бути президентом. Але щоб стати керманичем країни, потрібно мати хребет, розум і серце. Це те, що є у президента Порошенка.

Виступи всі спікери закінчують словами "Слава Україні!". Зал відповідає "Героям слава!"

— Як людина, що ініціювала кримінальне провадження проти Віктора Януковича і довела це звинувачення в суді, маю право з цієї трибуни попередити всіх легковірних українців про ціну зради, — каже генеральний прокурор Юрій Луценко, 54 роки.

— Це не лише 13 років для Януковича і не тільки майбутні вироки півтора десяткам його поплічників, які перебувають в ув'язненні чи пересиджують у Москві. 100 років тому мільйони українців, які не підтримали свою владу, а купилися на обіцянки миру й дешевого хліба, дізналися цю ціну — мільйони померлих від Голоду в 1930-ті, мільйони забитих на фронтах Другої світової війни, сіре життя у довгих чергах за ковбасою.

Хто хоче газ удвічі дешевше, м'ясо утричі, а автомобілі без мита, маю нагадати: у своїй державі буде добробут. Без держави дешева ковбаса і газ — це шлях до Сибіру.

Після промови президент зустрічає всіх біля сходів і тисне руки. Підтримати його приїхали європейські політики, представники бізнесу високих технологій, міські та обласні голови. У залі сидять військові, нацгвардійці. А також письменник Юрій Винничук, акторка Ірма Вітовська.

— Є така північна лисичка з білим пухнастим хвостиком (песець. — ГПУ). Вона може з'явитися на наших теренах, — каже письменник Лесь Подерв'янський, 66 років. — Щоб у неї було менше шансів, я сьогодні тут. Тому що в мене є дочка Настя і онук Тимур. Я все сказав. Слава Україні!

— Найголовніше — не говорити, а робити. Як Порошенко, — каже 41-річний Максим Поляков, засновник компанії "Фаерфлай Аероспейс". Займається розробками у космічній галузі. — За два роки ми звели два заводи в американському Техасі й в Україні. Будуємо ракети спільно зі Сполученими Штатами Америки. А найголовніше, що зможемо запускати без росіян. Хоча вони досі думають, що це не так. Деталі для комічних кораблів роблять у нас. Україну перестали сприймати як частину Росії або Радянського Союзу.

Багато на форумі говорять про війну й армію. Згадують українських заручників у Росії.

— Події 2014 року повернули нас до напруженої роботи. Ми багато працювали для української армії, — говорить 80-річний Володимир Горбулін, перший віце-президент Національної академії наук України. — Стався гіперстрибок, який дозволить нашому війську бути підготовленим і сучасно озброєним. І цю зброю робитимуть на українських заводах.

Багато кандидатів у президенти мали б подумати ще раз, чи хочуть вони на цю посаду. Бо президент — це головно­командувач. Я слабо уявляю деяких претендентів у цій ролі.

— Питають — за що ви воюєте? Завжди відповідаю: за майбутнє дітей і Батьківщини, — каже Олександр Моргун, майор Збройних сил у відставці, Герой України. — Спочатку ми зрозуміли, що самостійні. Потім — що можемо дати відсіч окупанту, зупинити ворога. Але це не просто так — війна забирає життя. Маємо зробити правильний вибір, щоб жертви не були марними.

Зал вшановує загиблих хвилиною мовчання.

— Не думаю, що на виборах буде безпрєдєл, як за Януковича. Хоча на місцях діє ефект виконавців — хтось може пробувати мутити, — каже народний депутат і лідер Української добровольчої армії 47-річний Дмитро Ярош у кулуарах заходу. — Але я не радив би того робити. Якщо вже ми в умовах війни проводимо вибори, хоч це не дуже логічно, то треба дотримуватися правил. Щоб довести, що ми нормальна, розвинена, цивілізована держава.

О 17:00 Петро Порошенко знову виходить на сцену.

— Ми — оптимісти. У кожній проблемі знаходимо можливості. Ми відновимо запуски українських ракет. Економіку реформуємо. Українці створили найсильнішу армію. Господь дозволив нам жити у найкращій частині світу — Україні.

На завершення форуму звучить гімн. Президент співає на сцені зі студентами.

23 секунди тривав відеоролик київського міського голови 47-річного Віталія Кличка. Його показали на форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом". Так мер підтримав Петра Порошенка, який балотуватиметься на президентських виборах 2019-го. Відео Кличко записав з австрійської клініки, де лікує загострення давньої травми спини.

40 хвилин говорив на форумі президент Петро Порошенко. У промові згадав безвіз, Українську церкву, європейське майбутнє. "Маємо пояснити юному поколінню, куди йдемо. Потрібно говорити чесно і дати дороговказ на роки, далекосяжні кроки", — говорить президент.

"Ми добре засвоїли уроки і не повторимо помилок"

— Як і 100 років тому, ворог той самий: імперська Росія зовні, зневіра, популізм та отаманство — зсередини, — каже під час виступу на форумі спікер парламенту Андрій Парубій, 47 років.

— Тоді український народ заплатив високу ціну за створення незалежної держави (говорить про бій під Крутами. — ГПУ). В українських лідерів забракло єдності, щоби втримати країну.

— Сьогодні стоїмо перед тими ж викликами. Тільки цього разу ворог обламав зуби об українських воїнів і всі сили сконцентрував на розколі країни. Та ми добре засвоїли уроки історії і не повторимо помилок. Ворог не врахував, що виросло нове покоління українців-пат­ріотів. Воно не піддається пропаганді і добре вміє боротись із ворогом.

Зараз ви читаєте новину «"Ми йдемо у цивілізований світ. Не маємо права зупинитися на півдорозі"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути