— Ніхто не мав жодних сумнівів, що Юрій Луценко — це політик, піарщик, масовик-затійник, але не юрист. Він зробив дурницю, коли пішов на посаду генпрокурора — гіршого в країні не було, — говорить політолог 48-річний Костянтин Бондаренко.
12 травня виповнюється рік роботи Юрія Луценка на посаді генерального прокурора. Його призначення підтримали 264 народні депутати. Напередодні внесли зміни у закон "Про прокуратуру" так, щоб відомство могла очолити людина без юридичної освіти й досвіду роботи в галузі. Луценко змінив на посаді Віктора Шокіна.
— Я прийшов у Генпрокуратуру на півтора-два роки. За цей час ГПУ нарешті має перетворитися на європейську організацію, — заявив тоді Юрій Луценко.
— Дії Луценка незрозумілі, — продовжує Бондаренко. — Розгорнув фарс із судом над Януковичем. Заявляє, що має його закінчити до 24 серпня. Але в нас же незалежний суд. Тому невідомо, коли завершиться процес. Він може тривати і два роки. Це все показує — Луценко так і не став генпрокурором, а продовжує діяти як політик і піарник.
— Ефектнішого прокурора за Юрія Віталійовича не було, але були ефективніші. Це головна вада його роботи, — говорить керівник центру "Третій сектор" 52-річний Андрій Золотарьов.
— Він вже мав сумний досвід із Міністерством внутрішніх справ (очолював відомство у 2005–2010 роках. — ГПУ). Система виявилася сильніша за людину, призначену для реформування. Очікування суспільства він не виправдав. Навіть Шокін поруч із Луценком виглядає краще. Істотно система не змінилася, вкотре виявилася сильніша за реформатора. Ресурс гучних заяв і піару вичерпаний. Потрібен результат, а з цим буде складно. Четвертий день слухань по справі Януковича наочно показав — є речі, де профанація неприпустима й піар шкодить. Юрій Луценко до осені побуде на посаді генпрокурора. Тоді пророкують позачергові вибори. І він повернеться у більш зручний для себе формат публічної політики.
Коментарі