Спікер та кандидат у президенти 53-річний Володимир Литвин у вівторок запросив журналістів до київського виставкового залу в парку Пушкіна.
— Організатори сказали, що маємо слухати й аплодувати після слів Литвина, — каже дівчина із бейджиком "учасник".
На сцені стоїть жовтий стіл із червоною смугою. На двох екранах обабіч демонструють агітаційні ролики про кандидата. Показують, як він спілкується із селянами, лікарями. Демонструють кадри з останнього з"їзду Народної партії, яку очолює спікер. Там його висували у президенти, а він розплакався.
Відео закінчується.
— 400 зустрічей провів за час кампанії, — починає Литвин. — Відвідав 353 райони та більше 300 міст. Отримав 47 тисяч листів зі скаргами, пропозиціями та подяками. Більше 70 відсотків цих проблем дістали позитивне рішення.
Говорить 20 хв. Потім відповідає на запитання.
— Не боїтеся фальсифікацій?
Його висували у президенти, а він розплакався
— Якщо це неминуче зло, чого його боятися? — всміхається. — У кандидатів у президенти влиті мільярди, і не гривень. За ними стоять відповідні групи та інтереси, які не мають шансу на програш. Ви ж розумієте, яка в нас система підготовки до виборів. Спочатку прийняли закон на двох, далі підігнали соціологічні дослідження, сформували комісії. Сплатили кандидату в президенти 2,5 мільйона гривень, він зареєструвався. А своїх представників у комісії віддав тому чи іншому кандидату. Усі знають, хто кому віддав. Мені кажуть: назвіть факти. А я відповідаю, що коли факти перетворюються на систему, треба говорити про систему.
Пропонує після першого туру виборів перерахувати бюлетені. Каже, що за перемоги Януковича або Тимошенко їх буде складно привести до присяги в Раді. Пояснює, що обоє мають чисельні фракції, які протистоять одна одній.
Після відповідей на запитання неквапливо вдягається та йде. Перемовляється із членом своєї фракції Олегом Зарубінським.
Журналістам тим часом пропонують перекусити. Пригощають кавою, бутербродами, пиріжками та цукерками.
Коментарі