— Отец, давай к машинам, — відганяють охоронці в цивільному літнього чоловіка від входу до спорткомплексу "Олімпійський".
— Я на цьому стадіоні кожен ранок бігаю, — каже той. — Такого ще не було, щоб людей не пускали. Платіні приїжджав, усі бігали.
У п'ятницю на "Олімпійському" чекають президента 60-річного Віктора Януковича. Він хоче подивитися, як триває реконструкція стадіону. Перед візитом прилеглі дороги вимила машина-поливалка. За маршрутом кортежу глави держави через кожні 50 м стоїть даїшник. На території спорткомплексу розставили 2-метрові сосни в бочках, щоб прикрити зелений паркан. Від нього пахне свіжою масляною фарбою.
Чоловік у спортивному костюмі переходить на протилежний бік вулиці. Там скупчилася група перехожих. Один намагається потрапити на стадіон.
— Уважаемый, станьте на свое место! — кричить до нього охоронець.
Сім машин супроводу заїжджають на територію спорткомплексу. Зупиняються біля оглядового майданчика на пагорбі. Янукович виходить із машини та з висоти роздивляється будівництво. Журналістів не підпускають. Біля президента жестикулює віце-прем'єр із питань інфраструктури 48-річний Борис Колесніков. Показує внизу, де робітники у жовтогарячих жилетах викладають плиткою пішохідні доріжки.
За чверть години глава держави підходить до мікрофона:
— У травні скажемо, коли відкриємо стадіон. Восени маємо провести тут два матчі. Головна проблема реконструкції — пізно почали.
Колесніков проводжає президента до машини, а потім сам підходить до мікрофона:
— Вартість реконструкції приблизно 500 мільйонів доларів, — каже російською. — За ці гроші можна було б побудувати новий стадіон. Більш зручний для глядачів.
Чиновники роз'їжджаються. Четверо робітників переносять сосни на схил. Там для них викопали ями.
— Робимо вже другий газон, — каже чоловік у робі. — Висаджуємо липи, магнолії та сосни. Потім встелимо схил решіткою та розвернемо тут рулонний газон із трави.
— Зимой особенно не строились из-за морозов, — додає другий будівельник. — На прошлой неделе подвезли много материала, работаем теперь больше. Говорят, что скоро будем круглосуточно пахать. Платят от 5 тысяч гривен и больше — смотря какая квалификация.
Навколо стадіону тротуари викладають гранітними плитами. Кожна важить 100 кг. Виготовляють їх на київському заводі "Граніт".
— Дивися, що робить — кувалдою по плиті б'є! Зараз розколе, — спостерігає за робітником голова наглядової ради заводу "Граніт" 66-річний Анатолій Черненко. Він приїхав подивитися на будівництво. — Кожна плита коштує 500 гривень. Виплати затримують. А нам потрібні живі гроші, щоб за електрику розрахуватися, інструмент купувати, людям платити.
Коментарі
8