Рейтинг Партії регіонів має тенденцію до зростання. Це пов'язано із соціальними ініціативами президента та злиттям із партією "Сильна Україна" Сергія Тігіпка, коментує 48-річний Євген Копатько, керівник соціологічної компанії "Ресерч енд брендінґ ґруп":
— Але багато людей на Півдні і Сході ще не визначилися із вибором. Вони не перейшли до опозиції, але поки не готові підтримати "регіоналів". Очікують від них більш серйозних заяв. Тому за Партією регіонів є певні ресурси. Кількість цих людей залежатиме від того, як розвиватиметься передвиборна кампанія. Ми окремо вимірювали рейтинги "Батьківщини" та "Фронту змін", тому що поки виборець разом їх ще не сприймає — вони не представили свого плану дій і єдиного виборчого списку. У цих партій рейтинг не зростав через довге декларування союзу. Їхній спільний відсоток підтримки у майбутньому залежатиме від того, чи не буде всередині конфліктів.
"Удар" має електоральну підтримку, тому що на нього покладають певні очікування — запит на третю політичну силу, вважає Копатько.
— Їхні виборці, з одного боку, це не яскраво виражені опозиціонери, з іншого — люди, які розчаровані в БЮТі та Яценюку, — продовжує соціолог. — Поки Кличко жорстко не перетнувся з опозиційними силами. Навряд з ними вдасться уникнути ризиків на Західній і в Центральній Україні. Тут важливо, як його кандидати будуть витримувати удари, тому що традиційні опозиційні партії поки не розгорнули в повному обсязі роботу і не почали критикувати. Комуністи мають об'єктивне зростання підтримки. За них голосують не тільки люди старшої вікової групи, але й категорія громадян, які не зовсім соціально захищені. В умовах кризи вони віддають перевагу тим, хто пропонує соціальні зміни. Крім того, на лівому фланзі, окрім Компартії, немає ні одного проекту, який міг би скласти їй конкуренцію.
Коментарі
4