У понеділок президент України Віктор Ющенко та прем"єр-міністр Юлія Тимошенко взяли учать в інвестиційній конференції з модернізації української газотранспортної системи. Вона відбулася в Брюсселі.
На конференції глави держави та уряду сиділи поруч. Минулого тижня вони теж літали до Брюсселя й повернулися звідти разом.
Слово надають Юлії Тимошенко. Вона переконує, що розширення ГТС є вигідним для Європи.
Результатом конференції стає підписання декларації з модернізації української газотранспортної системи. Свою ручку Ющенко дає Тимошенко. Свої підписи під декларацією ставлять Юлія Тимошенко та комісар ЄС із питань зовнішніх зносин Беніта Ферреро-Вальднер. За спиною в Тимошенко стоїть Ющенко. Усміхаючись допомагає їй перегортати сторінки документа. Прем"єр теж усміхається. Після підписання паперів Тимошенко і Ферреро-Вальднер обмінюються документами. Ющенко та президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу їм аплодують.
На конференції була присутня делегація Росії. Під час підписання декларації її представники демонстративно пішли. Бо участь Росії в модернізації ГТС цим документом не передбачено.
За спиною в Тимошенко стоїть Ющенко
— Ми пропонували європейським партнерам об"єднати наші зусилля й Єврокомісії, але нам відповіли, що у Єврокомісії для України грошей немає, — прокоментував це згодом російський прем"єр Володимир Путін, 56 років. — Чи значить це, що хтось хоче скористатися кризовими явищами в економіці, щоб відібрати в України її ГТС?
— Ми можемо хоч удвічі, хоч утричі збільшити потужність газотранспортної системи, але якщо росіяни не подадуть туди газ, то користі з цього буде мало, — каже керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін, 35 років. — Можна любити росіян чи ні, але навряд комусь вдасться змінити закони географії. Україна знаходиться між найбільшим у світі регіоном видобутку — Росією й одним із найбільших регіонів споживання — Євросоюзом.
Коментарі