Перший проректор Національного авіаційного університету, нардеп-"регіонал" Максим Луцький балотується до Верховної Ради по округу №222 в Солом'янському районі Києва. Днями з'явилася інформація, нібито керівництво вузу змушує працівників та студентів брати відкріпні талони за місцем прописки — щоби згодом голосували в цьому районі.
Тамтешні вулиці рясніють плакатами та розтяжками з портретами Луцького. Біля фото текст: "Солом'янка має право на свій голос!". Трохи менше білбордів його головного суперника від Об'єднаної опозиції "Батьківщина" — Дмитра Андрієвського.
У студмістечку біля входу до Центру культури і мистецтв НАУ троє хлопців у шкірянках розглядають аркуш. Такі поширюють агітатори від Об'єднаної опозиції. На ньому — фото щита з Максимом Луцьким, де написано "Я відповідаю за Солом'янку!". Зверху є штамп "Відповідай за себе!". Агітка називається "Смотрящий" за Солом'янкою". Внизу — закони, за які голосував Луцький у парламенті: скасування пільг чорнобильцям, закон про мову, підвищення пенсійного віку.
— Голосував за скасування свободи в інтернеті, — читає вголос 21-річний Володимир, студент факультету менеджменту та логістики.
— Какой свободы? — перепитує його одногрупник Олександр.
— Он придумал, чтоб любой сайт могли закрыть, как какому-то депутату захочется, — відказує Володимир.
Мешканка гуртожитку №5 НАУ 19-річна Марина закурює цигарку біля входу.
— Луцкий — хороший преподаватель (викладає на кафедрі безпеки інформаційних технологій. — "ГПУ"). — К студентам неплохо относится. Не хуже других.
За кілька метрів стоять дві дівчини. Уважно слухають розмову. Одна з них, 22-річна Олена, голосно зітхає:
— Ніхто насильно не тягне за Луцького. Багатьом усе одно, за кого голосувати. Скажуть за Луцького, так і зроблять. У нас учаться тисячі студентів. А скільки з них живуть у гуртожитках? Якщо хоч половина проголосують за нього, однозначно пройде.
Викладач, що називається Юрієм, 56 років, повертається з пари попідруку з колегою.
— Я у Святошинському районі живу. Мені ніхто не наказував брати відкріпні. Але я голосував би за Луцького. Він добра людина. Хоч я проти Партії регіонів. Я за "Свободу".
За годину опитуємо 30 студентів. Більшість не чули про рекомендації віддати голос за Луцького. Нардеп оприлюднив заяву, що "певні люди проти нього поширюють неправдиву інформацію в корисливих цілях".
Максим Шкуро втратив півлітра крові
По округу №222 балотуються 23 кандидати в депутати. Фаворити — "регіонал" Максим Луцький та Дмитро Андрієвський від Об'єднаної опозиції. Щотижня бувають кілька сутичок між прихильниками цих кандидатів. 18 вересня чотири рази нападали на намети Андрієвського і намагалися відібрати агітаційну продукцію, стверджують у його штабі. А ввечері побили керівника виборчого штабу опозиціонера Максима Шкуро. Це сталося біля його приватного будинку під Києвом.
— Четверо осіб зупинили машину, в якій перебували Максим і водій, розбили скло й витягли чоловіків з автомобіля, — розповідає "бютівець" 47-річний Андрій Павловський. — Після цього їх жорстоко побили, завдали кілька ножових поранень.
Максим Шкуро втратив близько 0,5 л крові. Лежить у лікарні "Борис".
Коментарі
11