Президент Віктор Янукович прийме рішення щодо мовного закону, яке консолідує суспільство, вважає радниця глави держави 53-річна Ганна Герман.
— Я би хотіла, щоб ми всі спокійно, зважено і впевнено оцінили, проаналізували цю ситуацію без галасу, без криків і ексцесів, — каже вона. — Потрібно дочекатися рішення президента. Я переконана, що воно буде таким, яке сприятиме консолідації нашого суспільства. Не бачу зараз ситуації, яка змушувала би мене істерикувати. Ми повинні спокійно, як мудрі зважені люди, почекати завершення процесу, а тоді говорити, оцінювати й робити чи не робити якісь кроки. Тому у відставку подавати не збираюся.
— Вочевидь, Герман розуміє позицію президента і неминучість підписання цього закону з його боку, тому не хоче підставлятися, — говорить політолог Володимир Фесенко, 53 роки. — Не хоче, мабуть, виглядати опозиціонеркою в оточенні президента. Однак вона свою версію ще висловить із цього приводу. Наприклад, може ініціювати те, щоб від президента розробили й подали закон "Про державні гарантії розвитку української мови" тощо. Якщо, наприклад, президент підпише закон, а вона буде проти цього, тоді, думаю, були б якісь підстави ставити питання про те, щоб піти з влади. Герман чудово розуміє, навіть якби це питання й ставилося, то більшість "регіоналів" голосувала б за підвищення статусу російської мови й вона була б у меншості. Отут якраз питання, чи варто бути в політичній силі, якщо ти не поділяєш деякі програмні позиції?
Коментарі
4