Близько 300 чорнобильців із вівторка встановили 40 наметів навпроти Луганської облдержадміністрації. Вимагають виконати рішення судів і виплачувати їм пенсії в повному обсязі. Постійно в містечку живуть 30 людей. 53-річний Володимир Рєпін оголосив голодування.
Наступного дня до протестувальників вийшов заступник голови облдержадміністрації Едуард Лозовський. Провів переговори з п'ятьма представниками.
— Мені обіцяли допомогти, забезпечити житлом, — розповідає Володимир Рєпін. — Попросили припинити голодування. Обіцяли зарадити моїй проблемі. Я повірив ще раз і припинив голодування. Але я продовжую наполягати: моя пенсія 1800 гривень, а на лікування витрачаю близько 3 тисяч на місяць. Доводиться позичати. Вимагаю, щоб згідно із законом мою пенсію підняли до 5500.
Один із організаторів акції, член луганської осередку "Союз Чорнобиль" 54-річний Андрій Колос розповідає, що 80 % ліквідаторів та жертв аварії на ЧАЕС сьогодні одержують мінімальні пенсії:
— Лише 20 відсотків чорнобильців отримують належні пенсії. Але й вони на пороховій бочці, — зазначив Андрій Колос. — Ми вимагаємо виплати третій групі шести мінімальних пенсій, другій — восьми, першій — 10. Це — 5500, 7200 та 8400 гривень відповідно. Я ж отримую 1890 гривень. До 2009 року моя пенсія становила 5500 гривень. Я виграв усі суди. Однак у листопаді 2011 року мені припинили її виплачувати.
Чорнобильці обіцяють, якщо їхні вимоги не виконають, то наступним кроком будуть акції протесту в Києві. Утім говорять, що їхати до столиці немає за що.
— Грошей на поїздку до Києва у людей нема. Вони отримують по 1300-1500 гривень на місяць. Ось зараз ще й дітей до школи відправили — теж витрати, — пояснює учасник акції 56-річний Микола Костєв.
Чорнобильці протестували восени 2011 року в більшості великих міст країни. В Донецьку під час примусового знесення наметового містечка помер один протестувальник.
Коментарі
8