Ексклюзиви
Четвер, 06 грудня 2007 17:59

Яценюк цілу ніч читав регламент

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  ”Регіоналки” Раїса Богатирьова (ліворуч) і Ганна Герман під час вчорашнього ранкового засідання Верховної Ради. На ньому голова парламенту Арсеній Яценюк оголосив, що кандидат від опозиції може обійняти посаду його першого заступника
”Регіоналки” Раїса Богатирьова (ліворуч) і Ганна Герман під час вчорашнього ранкового засідання Верховної Ради. На ньому голова парламенту Арсеній Яценюк оголосив, що кандидат від опозиції може обійняти посаду його першого заступника

О 10.03 голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, 33 роки, повідомляє: він надіслав на розгляд президента подання про призначення Юлії Тимошенко прем"єром. За кілька хвилин з"являється інформація — глава держави дав "добро" і вніс її кандидатуру для затвердження парламентом.

Так розпочався вчора робочий день Верховної Ради.

Яценюк пропонує зробити перерву для проведення консультацій щодо кандидатур заступників спікера парламенту.

— Ми маємо діяти в межах регламенту, — постукує рукою по столу. — Я в курсі регламенту, бо витратив ніч, щоб його прочитати.

До трибуни підходить "бютівець" Олександр Турчинов, 43 роки. Говорить, що його фракція вимагає створити тимчасову комісію, яка би напрацьовувала пакет першочергових законопроектів. За словами Турчинова, туди мають увійти представники всіх фракцій.

Комуніст Петро Симоненко каже, що така комісія може бути створена лише після розгляду законопроектів у парламентських комітетах. Однак вони ще не сформовані. Пропонує взяти перерву до наступного вівторка.

— Ми виступаємо за суворе дотримання регламенту. Маємо, перш за все, обрати керівні органи й комітети, — наголошує з трибуни "регіонал" Микола Азаров, 59 років.

Коридором іде Юлія Тимошенко, 47 років. Вона в коричневому костюмі, замість коси — "гулька".

— Я зараз наведу справки, — розгублено відповідає на запитання журналістів про внесення її кандидатури на прем"єра.

Олександр Турчинов зазначає:

— Коаліція має провести консультації з президентом щодо голосування по кандидатурі Тимошенко на посаду глави уряду до початку вечірнього засідання. Але сьогодні воно точно не відбудеться.

Говорить, що необхідно з"ясувати готовність до голосування  "Нашої України — Народної самооборони".

42-річний Юрій Луценко зауважує, що з цим не буде жодних проблем.

— Юлія Тимошенко гарантовано отримає 227 голосів. Хоча, можливо, в неї є приховані симпатики, — усміхається.

"Регіонал" Ярослав Сухий, 56 років, запевняє, що його фракція не голосуватиме за лідерку БЮТу:

— Надіюсь, нас підтримають комуністи та представники Блоку Литвина. Але я тепло та радісно зустрів цю новину.

Яценюк закриває ранкове засідання й оголошує, що о 16 год. депутати зберуться знову. На час здачі номера "ГПУ" до друкарні засідання ще не розпочалося.

Зараз ви читаєте новину «Яценюк цілу ніч читав регламент». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода