вівторок, 02 травня 2006 14:03
Віра Перцова
Віра Перцова
Віра Перцова

Намський Великдень

 

У моєї бабусі — нові сусіди. Бо спершу померла баба Марія, а потім — Кузьмівна, а їхні хати діти продали. То бабуся каже, що сусід через дорогу в Маріїній хаті — поганий, непривітний, а через двір — хороший. Води їй завжди витягне. А якось підвіз бабусю до церкви. Вона зараз туди часто ходить.

— Після війни я вчителювала у Западній, — розповідає мені бабуся. — Там, у Тростянці прямо у лісі є Свята Гора. Криничка викопана, а на її цямрині — відбиток жіночої стопи. Кажуть, слід Божої Матері. На третій день Паски завжди батюшка приїжджав правити, люди воду набирали. Казали, того дня сонце грає, бо Намський Великдень. Я молода була і не вірила в це.

Бабуся зітхнула, замовкла, а потім урочисто сказала:

— Пару днів тому побачила! Це було у середу, якраз на третій день після Паски. Виходжу вранці — надворі тихо, тепло, сонце м"яко світить. І раптом бачу — від нього відділяється велике малинове коло, потім синє, одне, друге і покотилися. Мабуть, сотні! То опускаються, то піднімаються! Не можу тобі передать, як це було. Ото якби людина набрала в рот води і пирснула! Ці кола завбільшки, як сонце — фіолетові, сині, жовті, а малинових найбільше. Розходяться туди, де були польські могилки, і на цю сторону — аж до старого кладовища. Я вирішила похвалитися сусідам. Перейшла до Жигунової. Постукала їй у шибку, розбудила, питаю:

Я молода була і не вірила в це

— Марусю, ти бачиш, як сонце грає?

— А сьогодні є Намський Великдень — середа.

— А чого "намський"?

— За нами! — відповіла Жигунова.

Кажуть, що на третій день після Великодня — на тому світі душі покійних справляють Паску. А людям на землі здається, що то сонце грає.

Бабуся  стверджує, що вона й торік таке бачила. Але тоді сонце грало не так довго. 

Зараз ви читаєте новину «Намський Великдень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

23.07.2013 12:28:03Енд91.124.123.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Дуже добре, "сирітко"! Надіюся, ваші батьки живі-здорові і ви їм не показували тексту? Єдине питання, чи заради красного слівця ватро було "ховати"своїх батьків?...

23.01.2013 10:31:33Ім'я моє91.44.64.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти

... Автор вважає вірним сказати: "Я – сирота", аніж вислуховувату чиїсь закиди своїм шановним батькам про їх "хибні" уявлення про мораль... і тут я її підтримую...
... А тепер до вдови композитора... Уявіть собі, що режисер вийшовши на біс, й під аплодисменти, подякував шановній публіці й пом"янув покійного автора - композитора й сказав, що в залі зараз знаходиться його вдова... Вона би встала й поважно кланялась публіци, ак колись це робив її шановний чоловик... і сам пан Президент повернулись й звернули увагу на її (нікчемну) персону... А цього не сталось... Траґедія...

22.01.2013 00:52:21Ім'я моє91.44.64.--
  • 13+
  • 0-
  • Відповісти

... Что-то тут есть... Есть что-то, что заслуживает внимания... Реальность... Типичный мещанский гламур... Вдова композитора, "купавшаяся" в славе супруга, а сама - никто... Нет, не аморальный человек... а человек просто без морали... Таких сцен в жизни не редкость... Вдова директора... Вдова профессора... Исключения бывают... Но тут не из исключений... Оперу поставили не бездарно... но и ей захотелось кусочек "глории"... и удовлетворилась приглашением к столу...
... Да и за "сироту" не стал бы автора осуждать... ведь отговорка это только, а не отречение...

21.01.2013 15:17:10Олександр Буш-й95.65.92.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

" ...На запитання, чи є у мене батьки, які мали б дати уявлення про мораль, завжди кажу: "Я – сирота".
Даруйте, а Ви дійсно сирота? Якщо це так, співчуваю. А якщо Ваші тато-мама (або хоча б один із батьків) живі й здорові, то "хоронити" їх в такий спосіб аморально. Хіба так важко творчі людині придумати якусь іншу відмовку?

21.01.2013 18:38:47Hans82.171.95.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Йшлося про вiдповiдь згiдно правил фальшиво? гри! Окрiм того, щось про "гiперболy" (укрансьск. — "перебільшення"!) — чули? Це те, що в розмовi (або в текстi) подєнує явне і навмисне. Як же вам це пояснити... Ну, ?? вживають щоб посилити виразність думки! Для наголошенння на не?, саме в такий спосiб! Нi?... :(:(

21.01.2013 18:40:24Hans82.171.95.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Читати: "... поєднує..." ! :)

21.01.2013 19:44:30Олександр Буш-й95.65.94.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Про гіперболу я, звісно, чув, і мушу Вас запевнити, що предмет дискусії не має ніякого відношення до цієї стилістичної фігури . На моє глибоке переконання, ні за яких обставин людина не має морального права в такий от спосіб "хоронити" батьків. Якщо Ви людина віруюча, Вам це легше зрозуміти, якщо, як і я, атеїст, то, повірте, все рівно не можна так говорити... Якось воно не по-людському.... Я про своїх батьків так не говорив, і не хотів би я, щоб мої діти про мене так говорили.І в фальшиві ігри не варто грати... Не кожна мета виправдовує засоби

21.01.2013 22:03:13Hans82.171.95.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Авжеж, людина, що вона дотримується високих норм моралi може викликати лише велику повагу. Проте погодьтеся: фактична роль гiперболи з "сиротою" - тобто ЧЕСНИХ ДУМОК ВГОЛОС - робить будь-яку дискусiю з цього приводу дещо не доречною.. :(

21.01.2013 16:08:37+1212.82.213.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

+1, теж різонуло

21.01.2013 10:26:29Paul Magogan178.133.156.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Чергове сатирично-гумористичне "развлекалово". Росіянам би сподобалося. Але ж це не сайт журналу "Крокодил". Мені цікаво, а ви хто, Аліна, журналістка чи клоун? Пора вже припинити гратися й переходити на більш якісну публіцистику. Візьміть приклад хоча би з постів Луканова або Горобця.

21.01.2013 14:37:19Людвиг94.179.216.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

напиши щось своє, а ми подивимось який ти син вдови чи відставної кози барабанщик

21.01.2013 18:44:12Hans82.171.95.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти

Це щось з чисельних тутешнiх троллiв. Тож... :)

21.01.2013 01:20:50ТТ62.109.176.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Автору - респект! Абсолютное попадание в тему!

21.01.2013 01:10:28я188.231.172.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

автор молодець.

20.01.2013 23:19:40Hans82.171.95.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Рiзноманiтне життя в вас - репортажi із товариства анонімних алкоголіків, концерти... Фуршети! От хиба що оцi "театральнi махи виделкою з настромленою ковбасою"... :(:(:( ) О_о_о....! Просто класичний ки?вський жлобiзм!..

20.01.2013 22:19:55Zvir93.72.176.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

"Это жизнь, наша жизнь..."-- як співає Ю. Антонов. У нас прийнято таке лицемірство називати дипломатією. І дуже мало людей щирих і прямолінійних. Та ще й як назло їх за це і не люблять.А більшість людей дуже обережно висловлюють своє ставлення. Просто треба це враховувати при прийнятті рішень і оцінок.

20.01.2013 19:24:19Людвиг46.200.215.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Блискучо! Справило враження!
Ще б "сирота" сказала хто ті режисер та вдова...;) От просто цікаво...

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути